Kia pripravuje už štvrtú karosársku variantu modelu Ceed s názvom XCeed. Kia XCeed bude predstavená 26. júna 2019.

Aktuálne je v ponuke päťdverový hatchback, kombí verzia Ceed SW a shooting brake ProCeed. Tuto širokú paletu verzii modelu Ceed  doplní kompaktný crossover XCeed.

Spoločnosť Kia Motors vydala prvú oficiálnu fotku nového crossovera Kia XCeed, ktorý bude predstavený koncom júna. Plus sme zaradili fotky kolujúce na internete. Štýlová a moderne pôsobiaca novinka  dostane tak ako sa na crossover patrí vyšší podvozok a ochranné oplastovanie. Vizuálne základný rozdiel v porovnaní s hatchbackom a ostatnými konkurentami v triede SUV  predstavuje pri XCeed viac dozadu klesajúca časť karosérie á la kupé.

Vzhľad nového modelu Kia XCeed je produktom európskeho dizajnérskeho centra značky vo Frankfurte, v Nemecku, navrhnutého pod vedením Gregory Guillaume, viceprezidenta dizajnu pre spoločnosť Kia Motors Europe.

Podľa slov automobilky nebude mať po vizuálnej stránke efektne pôsobiaca klesajúca zadná časť karosérie negatívny vplyv na veľkosť vnútorného a batožinového priestoru. Nový model Kia XCeed,  je viac emocionálny a dynamický ako jeho konkurenti, a zároveň bude ponúkať porovnateľnú úroveň vnútorného a batožinového priestoru”

Emilio Herrera, výkonný riaditeľ spoločnosti Kia Motors Europe, tvrdí: „Vďaka športovému dizajnu a správaniu sa bude nový model Kia XCeed CUV žiadanejší ako mnoho vyšších a väčších SUV. Ponúka univerzálnosť bez kompromisov, inteligentný dizajn s úložným priestorom SUV v športovejšom

Reklama