Citroën aj v roku 2020 pokračuje vo svojej elektrickej ofenzíve v oblasti kompaktných vozidiel a predstavuje prvé obrázky nového modelu ë-C4 – 100 % ëlektrický a nový model C4.

Citroën sa rozhodol, že už nebude čakať na oficiálnu premiéru s podrobenejším informáciami a vydal niekoľko oficiálnych fotografii zobrazujúcich úplne nový Citroën C4 a jeho elektrický variant e-C4.

Nová generácia C4 sa prezentuje novým dizajnom. Ako sme už dlho tušili, Citroën sa  rozhodol kombinovať dynamický dizajn hatchbacku s vyvýšeným postojom á la SUV. Teraz bude trochu ťažké nazvať nový C4 prirodzeným rivalom klasickým kompaktom typu VW Golf / Ford Focus kvôli jeho novej „totožnosti“.

K dispozícii bude s benzínovým, naftovým a plne elektrickým pohonom. Jeho debut je naplánovaný na druhú polovicu tohto roka.

Kompaktné hatchbacky sú pre Citroën veľmi dôležité vzhľadom na to, že v minulom roku predstavovali takmer 28% predaja v Európe v segmente C.

Citroën C4 a jeho elektrický variant e-C

V prípade variantu e-C4 ide o ďalší, konkrétne piaty elektrifikovaný model, ktorý sa má tento rok predstaviť v rámci stratégie elektrifikácie automobilov značky Citroën. Viď C5 Aircross Hybrid, Ami, ë-Jumpy a e-SpaceTourer

Interiér v novej generácie C4 prichádza s jednoduchým, ale moderným dizajnom, s dvoma veľkými displejmi a menším volantom (aj keď nie tak malým ako ten, ktorý by ste našli v Peugeote).

Medzi ďalšie vlastnosti, ktoré dotvárajú charakter auta značky Citroën sú komfortné  sedadlá Advanced Comfort a odpruženie s progresívnymi hydraulickými vankúšmi.