Poznáme harmonogram noviniek značky Škoda pre rok 2023 až 2026. 

Škoda Kodiaq absolvoval omladzovaciu kúru relatívne len nedávno, na jar minulého roka, ale už teraz po internete kolujú fotografie testovacích prototypov úplne nové generácie. Zatiaľ však nevieme povedať nič konkrétnejšie ohľadom vzhľadu a techniky tohto 7-miestneho SUV.

Nová generácia Škoda Kodiaq, ktorej príchod očakávame v závere budúceho roka, nie je jedinou chystanou novinkou značky. Škoda chystá celý rad nových modelov.  Ešte pred novým Kodiaqom by mala na trh prísť omladená dvojica vozidiel Kamiq a Scala, teda modely zdieľajúce rovnaký technický základ – platformu MQB A0 – a rovnako zhodný interiér.

skoda explore more

A koncom roka 2023 môžeme očakávať ešte premiéru novej generácie Superbu. O nej je taktiež vieme len minimum informácií, hoci testovacie prototypy sa už preháňajú po cestách.  A ak sa pýtate na omladenú Octaviu štvrtej generácie, tá by podľa informácií auto.cz mala prísť na trh počas roku 2024.

Príchod noviniek značky Škoda nie je týmto na konci. Počnúc rokom 2024 za dva roky dorazia ďalšie nové modely: tri elektromobily.  Malo by ísť o dva SUV, jeden kompaktnej veľkosti, teda rozmerovo podobné Karoqu (špekuluje sa o mene Elroq) a druhé, sedemmiestne SUV, ktoré bude vychádzať z konceptu Vision 7S. Túto dvojicu doplní malý mestský crossover s pohonom čisto na elektrinu

Novinky značky Škody pre roky 2023 až 2026

             Facelift Scala a Kamiq (2023)

             Nová generácia Superb a Kodiaq (druhá polovica 2023)

             Facelift Octavia (2024)

             Nové elektrické kompaktné SUV (2024)

             Malý elektrický crossover a veľké elektrické 7-miestne SUV (2025-2026)

             Zdroj: Škoda, Auto.cz                                              Lukáš Vajda

Reklama