Nové SUV Citroën C3 Aircross vychádza dizajnovo z konceptu C-Aircross predstaveného tento rok na autosalóne v Ženeve. Ak si odmyslíme proti sebe otvárajúce bočné dvere a kamery miesto vonkajších spätných zrkadiel, ide v podstate o totožné vozidlo.

Automobilka kategorizuje nový C3 Aircoss ako kompaktné SUV (segment B). Po vzore ďalších modelov koncernu PSA si musia potencionálny záujemcovia vystačiť len so systémom Grip Control (kombinácia stabilizačného a protišmykového systému). Pohon 4×4 absentuje. 

C3 Aircross meria na dĺžku 4,15 metra, je 1,76 metra široký, 1,64 metra vysoký a rázvor náprav činí 2,6 metra. Automobilka o ňom hovorí ako o najpriestrannejšom modeli vo svojom segmente. Zadné sedadlá sú posuvné v rozsahu 150 milimetrov, operadlo sedadla spolujazdca možno preklopiť, vďaka čomu je možné prevážať predmety dlhé 2,4 metra. Kufor má základný objem 410 litrov, po posunutí zadných sedadiel úplne dopredu až 520 litrov. Po ich sklopení získate 1289 litrov priestoru. 

Nový Citroën C3 Aircross bude v ponuke až v 90 farebných kombináciách, v prípade interiéru hovoríme o piatich rôznych kombináciách. V interiéri nájdeme 7-palcový dotykový displej umiestnený na stredovej konzole. K dispozícii bude navyše aj nový farebný head-up displej na výsuvnom sklenom štítku. Ďalej môžme spomenúť napríklad automatické prepínanie diaľkových svetiel, sledovanie slepého uhla a jazdných pruhov, bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, Apple CarPlay & Android Auto alebo Connect Box, ktorý dokáže privolať pomoc.

Čo sa týka motorizácii tak v ponuke budú tri benzínové a dve naftové varianty. Základ tvorí PureTech 82 s manuálnou prevodovkou, nasleduje verzia PureTech 110 kombinovaná s manuálnou a za príplatok automatickou prevodovkou. Vrchol tvorí PureTech 130 s manuálnou prevodovkou. Záujemcovia o turbodiesel si môžu vybrať medzi agregátmi BlueHDI 100 a BlueHDi 120, v oboch prípadoch s manuálnou prevodovkou. Číselné značenie udáva výkon v koňských silách. Výroba vozidla bude prebiehať v španielskej Zaragoze.

 

Slovenska výstavná premiéra Citroën C3 Aircross v plnej paráde na autosalóne v Nitre.

SLOVENSKÝ CENNÍK

 

Reklama