Značka Škoda na Slovensku štartuje objednávky na nové modely vozidiel Kamiq a Scala.

Zároveň uvádza špeciálnu edíciu First Edition, ktorá obsahuje skutočne bohatú výbavu navyše oproti štandardnými stupňom Essence a Selection pre oba modely v hodnote až do 3 169 eur. Príplatok za First Edition je pritom iba 99 eur a za bohatšie vybavený First Edition Plus iba 199 eur.

Za tento príplatok pritom záujemcovia môžu získať množstvo extra výbavy, ako napríklad Full LED Matrix predné svetlomety, elektrické ovládanie piatych dverí s virtuálnym pedálom, zadnú parkovaciu kameru, 10“ virtuálny kokpit, dažďový a svetelný senzor či bezkľúčové otváranie a štartovanie vozidla. skoda kamiq 2024„First Edition je nielen pre tých, ktorí sú nedočkaví na faceliftované bestsellery Kamiq a Scala, ale najmä pre tých, ktorí hľadajú v našich automobiloch čo najväčšiu úžitkovú hodnotu za prijateľnú cenu. Aj preto sme priniesli túto špeciálnu edíciu, ktorá za príplatok 199 eur prináša množstvo bohatej výbavy v celkovej hodnote až 3 169 eur. Menovite napríklad inovatívne predné Full LED Matrix svetlomety, ktoré zvyšujú bezpečnosť v nepriaznivých svetelných a poveternostných podmienkach nielen v prichádzajúcom jesennom počasí,“ vysvetľuje Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko a dodáva: „Jednoducho povedané, vďaka týmto svetlometom dokážete používať diaľkové svetlá aj vo chvíli, kedy pred vami či oproti vám ide iné vozidlo. LED Matrix systém svetlometov spolu s kamerou v čelnom skle zaistí, že uvidíte pred seba dostatočne ďaleko a zároveň nikoho neoslníte.“

Bohatá výbava známa skôr z vyšších modelov

Špeciálna edícia prináša v oboch modeloch do výbavy niekoľko technologických riešení, ktoré zákazníci poznajú skôr z vyšších modelov alebo drahších výbavových stupňov. Za príplatok 99 eur, tak zákazníci v rámci First Edition získajú k štandardnej výbave Essence,  multifunkčný volant, elektrické okná vpredu a vzadu, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca, predné hmlové svetlá, tempomat, tkané koberčeky vpredu a vzadu, vyhrievané predné sedadlá, vyhrievané dýzy ostrekovačov predného skla, ukazovateľ stavu kvapaliny v ostrekovačoch, 8 reproduktorov, bezdrôtový SmartLink, lakťovú opierku s Jumbo Boxom či 4 x USB-C konektor. To je extra výbava v hodnote 1 392 eur, ktorú zákazník v rámci výhodného paketu získa len za 99 eur.

Paket First Edition Plus, ktorý stojí 199 eur, dopĺňa do výbavy Selection, volič jazdných režimov, elektrické otváranie a zatváranie piatych zadných dverí s virtuálnym pedálom, bezkľúčové ovládanie a štartovanie KESSY, alarm, predné parkovacie senzory, 10“ virtuálny kokpit, zadnú parkovaciu kameru, vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmavovaním, elektrické sklopné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, Full LED Matrix predné svetlomety, dažďový senzor, Full LED zadné svetlá či hmlovky s corner funkciou. Tento balíček výbavy má v prípade modelu Kamiq hodnotu 2 857 eur. V prípade modelu Scala je vo výbave tiež predĺžené sklo piatych dverí či zatmavené zadné sklá Sunset, čo zvyšuje hodnotu výbavy až na 3 169 eur. Záujemcovia o limitovanú edíciu tak môžu ušetriť tisícky eur.

skoda scala 2024Novinky v modernizovaných verziách Kamiq a Scala

Škoda Auto predstavila rozsiahlu modernizáciu modelov Scala a Kamiq v auguste tohto roka. Scala teraz vyzerá, vďaka prepracovanej maske chladiča, užším svetlometom a novým predným a zadným nárazníkom s dynamickým dizajnom pripomínajúcim štúdiu Vision RS, ešte dynamickejšie. Kamiq má po novom väčšiu a vzpriamenejšiu masku chladiča. Nové nárazníky s výraznými difúzormi mu dodávajú ešte robustnejší vzhľad SUV. Pre model Kamiq charakteristické delené svetlomety majú navyše nové proporcie.

Obe vozidlá zároveň prichádzajú vôbec po prvý raz s Full LED Matrix svetlometmi. Tie umožňujú vodičom mať neustále rozsvietené diaľkové svetlá, a to bez toho, aby boli ostatní šoféri oslnení. Kamera v čelnom skle automaticky rozpozná okolité vozidlá a zabezpečí, aby neboli oslnené svetelným lúčom.

Ponuka motorov zahŕňa tri pohonné jednotky TSI evo2. Základným motorom je trojvalec 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Motor 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 k) je k dispozícii s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG. Rovnakú kombináciu prevodoviek ponúka aj vrcholný štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Ten je vybavený systémom automatického odpájania valcov ACT, ktorý automaticky vypína dva vnútorné valce, a to v prípade, že ich výkon nie je potrebný. Šofér to v praxi nepostrehne, ale zníži sa vďaka tomu spotreba.

Vylepšená séria bezpečnostných prvkov ďalej zvyšuje úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti

Modernizované modely Kamiq a Scala sú vybavené množstvom asistenčných systémov, z ktorých niektoré sú bežne spájané len s automobilmi vyšších tried. Ďalej tak zvyšujú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti týchto dvoch kompaktných modelov. Súčasťou štandardnej výbavy je napríklad Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov, Asistent udržiavania jazdného pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek. V prípade nehody chráni cestujúcich až deväť airbagov.

Pre viac informácií navštívte webstránku Škoda alebo sa informujte v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda.

Zdroj: Škoda (TS)

Michal Pospíšil

Reklama