Male mestské vozidlo Kia Picanto na uniknutých fotografiách ukazuje, že dostane komplexnú vizuálnu premenu inšpirovanú modelmi Kia Sportage, Niro a EV9.

Tretia, aktuálna generácia Picanta, je na trhu od roku 2017 a prvý facelift dostala v roku 2020. Teraz, dostane ďalší, t.j. druhý  facelift. A až v roku 2024 by mala byť na programe úplnme nová štvrtá generácia tohto malého automobilu.

Kia Picanto v rámci modernizácie príde s úplne novou, hranatejšou prednou časťou, s full LED svetlomety v tvare T a s dennými svetlami v tvare L. Pričom predne svetlomety sú prepojené úzkym chrómovým pásom.

Zadná časť taktiež prešla radikálnou premenou. Vzadu sú nové LED svetlá, ktoré sú spojené so svetelným pásom. Taktiež vidieť že zadný nárazník ma v spodnej časti nový difúzor, ktorý dodáva vozidlu na športovosti. Povedať však treba, že uvedený popis platí pre verziu GT-Line, zatiaľ bežná verzia nebola uverejnená, resp. nie je ešte na uniknutých fotografiách k videniu.

2024 Kia-Picanto zadna castVýraznou premenou podľa uvedených fotografiách  prešiel aj interiér, resp. pracovisko vodiča. Na fotografiách vidieť, že dostal plne digitálny prístrojový panel. Ohľadne ďalších informácii, napríklad či má Kia v pláne nejaké zmeny ohľadom pohonných jednotiek si budeme musieť počkať do konca júna na kedy je predpokladaný termín oficiálneho predstavenia.

Zdroj: Carscoops

Lukáš Vajda

Reklama