Značka Suzuki predstavila nový model, hybridné SUV s názvom Across. Tento model je postavený výlučne pre európsky trh a zároveň ide o prvý produkt, ktorý vyšiel z partnerstva s Toyotou.

Exteriér
Nový SUV model Suzuki Across je v podstate Toyota RAV4 Plug-In Hybrid s inou prednou maskou, prepracovaným nárazníkom a niektorými ďalšími, sotva viditeľnými zmenami dizajnu. Nové užšie predné LED svetlomety sú kombinované s veľkou prednou šesťuholníkovou mriežkou chladiča a sadou 19-palcových zliatinových kolies.

Nové plug-in hybridné SUV s pohonom všetkých kolies

Hnacia sústava zostáva rovnaká, čo znamená, že pohonná jednotka predstavuje kombináciu 2,5-litrového štvorvalcového benzínového motora s výkonom 136 kW s dvoma elektromotormi. Elektromotor na prednej náprave produkuje 134 kW, zatiaľ čo na zadnej 40 kW. Suzuki zatiaľ neuviedol systémový výkon, je však zrejmé, že bude rovnaký ako má pohonná jednotka v RAV4, t.j. 302 koní.

El. systém pohonu všetkých kolies E-Four môže meniť zloženie krútiaceho momentu spredu dozadu v pomere od 100: 00 do 20:80, vďaka prepracovanému integrovanému riadiacemu systému AWD Integrated Management (AIM), ktorý tiež reguluje zapojenie spalovacieho motora, oboch elektromotorov, upravuje reakcie na plynový pedál a radenia prevodových stupňov. Taktiež je schopný riadiť nastavenie účinok posilňovača riadenia a pribrzďovať jednotlivé kolesá, vďaka ktorému dokáže pri jazde simulovať uzávierku diferenciálu.

Značka Suzuki ďalej uviedla, že nový model Across je schopný zvládnuť čisto na elektricky pohon trasu 75km. Emisie CO2 pritom podľa WLTP vykazuje iba okolo 22 g/km.

Interiér
Vnútorné usporiadanie s dominantným 9“ dotykovým displejom je v porovnaní s modelu Toyota RAV4 v podstate nezmenené, jediným rozdielom je iný dizajn volantu a samozrejme použitie znakov Suzuki.

Suzuki uvedie nový Across na európsky trh na jeseň tohto roku.