Nové SUV Suzuki Vitara bude k dispozícii s benzínovým aj dieselovým motorom. Taktiež nebude chýbať ani pohon všetkých štyroch kolies.

Suzuki_Vitara_2015_cover

Nové fakty sa týkajú predovšetkým výbavy. Zatiaľ síce nie je jasné, čo všetko bude za príplatok a čo už dostaneme v základe. Rátať však môžme s bezkľúčovým štartovaním, veľkou posúvajúcou panoramatickou strechou, elektrickým otváraním kufra alebo čalúnením podľa výberu.

Čo sa týka motorizácie na výber bude 1,6-litrový motor v benzínovej alebo dieselovej verzii, pričom každý jeden z nich dosahuje výkon 120 koní. Základná verzia dostane predný náhon, alebo pohon všetkých kolies 4×4 AllGrip, avšak za príplatok. Na výber bude pre benzín 5-stupňový manuál alebo automat CVT a pre diesel výhradne 6.st manuál.

Nová Vitara bude pre európsku klientelu vyrábaná v maďarskom závode v Ostrihome spolu s SX4 S-Cross a Swiftom začiatkom budúceho roka. Na trh sa však dostane až na jar. Viac o cenách sa zrejme dozvieme v priebehu nasledujúcich týždňov. Podľa informácii, ktoré kolujú internetom je možné očakávať o cca 4 000 eur nižšiu štartovaciu cenu v porovnaní s väčším modelom SX 4 S-Cross.

 

FOTOGALÉRIA

 

 

Reklama