Nové BMW X7 predstavuje ďalší krok v nadchádzajúcej modelovej ofenzíve výrobcu v luxusnom segmente. Do predaja sa dostane v marci 2019.

S dĺžkou 5 151 milimetrov, šírkou 2 000 milimetrov, výškou 1 805 milimetrov a rázvorom dlhým 3 105 milimetrov sa BMW X7 sa jasne stavia do pozície nového vodcu modelov rodiny BMW X.

Prednej časti dominujú najväčšie obličky, aké sa kedy objavili na vozidle BMW. Spolu s úzkymi dvojitými svetlometmi umocňujú pocit šírky vozidla a vytvárajú nezameniteľný vzhľad. Nové BMW X7 sa štandardne dodáva s LED svetlometmi, za príplatok s laserovými svetlometmi, ktoré zabraňuje oslepovaniu protiidúcich vodičov. Ďiaľkové svetlomety dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov. O výnimočný vzhľad sa starajú aj modré prvky v tvare X, ktoré sa nachádzajú v známych BMW dvojitých svetlometoch.

Eleganciu a exkluzivitu vozidla zvyšujú aj prvky ako chrómové lišty okolo prahov, ktoré sa rozširujú až do výduchov Air Breather za prednými kolesami a pokračujú až k zadnému nárazníku. Nechýbajú ani okrúhle línie okolo blatníkov vo farbe vozidla, pod ktorými sa nachádzajú disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom až do 22 palcov (v základe 20 palcov).

BMW X7 disponuje už v základe tromi radmi sedadiel. Dvaja cestujúci v treťom rade majú taktiež k dispozícii dvojicu plnohodnotných sedadiel. To znamená, že dospelí zvládnu aj dlhšie trasy. Úroveň komfortu zvyšujú aj prvky ako presklenie strechy či držiaky na poháre a lakťové opierky vo vnútornom obložení panelov karosérie. V druhom rade sa štandardne nachádzajú tri sedadlá v klasickej konfigurácii. Za príplatok sa môže v druhom rade nachádzať aj dvojica mimoriadne komfortných sedadiel. Rozsahom možností nastavenia sa vyrovnajú predným sedadlám. Ich súčasťou sú aj lakťové opierky a komfortné vankúšiky.

V šesť alebo sedemmiestnom usporiadaní ponúka nové BMW X7 batožinový priestor s objemom 326 l. Po sklopení operadiel sedadiel narastie objem na 2 120 l.

Novo tvarované displeje BMW Live Cockpit Professional s digitálnym stredovým displejom a s plne digitálnou prístrojovou doskou patria do štandardnej výbavy. Oba displeje majú uhlopriečku 12,3 palca. O intenzívnejší hudobný zážitok sa postará na požiadanie dodávaný audiosystém Harman Kardon so 16 reproduktormi. Milovníkov špičkového zvuku zase poteší na požiadanie dodávaný audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System s 20 reproduktormi a s výkonom 1 500 W.

Nové BMW X7 sa štandardne dodáva so 4-zónovou klimatizáciou, na želanie aj s 5-zónovou klimatizáciou so samostatným ovládaním pre tretí rad sedadiel. Na želanie dodávaný balík Ambient Air obsahuje ionizáciu vzduchu a do interiéru rozprašuje jednu z ôsmich zvolených vôní.

Súčasťou štandardnej výbavy nového modelu BMW X7 sú prvky ako Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia a Kolízne varovanie a Varovanie pred chodcami v meste s funkciou City Braking, ktoré teraz vystríha vodiča aj pred možnou kolíziou s cyklistami. Za príplatok si bude možné objednať napr. systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou, asistent zmeny jazdného pruhu v rozsahu rýchlosti 70 – 180 km/h.

Ponuka motorov dostupných pre BMW X7 od začiatku predaja obsahuje benzínový radový 6-valec v modeli xDrive40i a dvojicu naftových radových motorov, ktoré poháňajú modely  xDrive30d a M50d M Performance. Verzia xDrive50i s V8 nebude dostupná v Európe. Všetky motory posielajú svoj výkon do 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic.

VIDEO

Reklama