Nová, už v poradí tretia generácia modelu BMW X3 spája robustný terénny vzhľad so športovým prejavom.

Prednej časti dominuje väčšia priestorovo tvarovaná maska chladiča s typickým vzhľadom obličiek a hmlovky, ktoré po prvý raz v histórii modelov BMW X dostali šesťuholníkový dizajn. Združené svetlomety zadnej časti (na želanie LED) zvýrazňujú sklonený strešný spojler a dvojité koncovky výfukového potrubia.

BMW sľubuje zníženie hmotnosti vozidla o 50 kg. Celkové rozmery nového modelu X3 sa výraznejšie nezmenili. Rázvor sa však predĺžil o 5 centimetrov, dlhá kapota a krátky predný previs s vyváženejšími proporciami umocňujú rozloženie hmotnosti na prednú a zadnú nápravu v pomere 50 : 50.  Kufor ponúkne v základe 550 litrov, po sklopení zadných sedadiel 1600 litrov. Operadlo a zadnú lavicu bude možné deliť v pomere 40:20:40.

Nové BMW X3 bude dodávané v troch výbavových líniách – xLine, Luxury Line a M Sport. Taktiež sa na želanie môže dodávať aj s prvkami z ponuky BMW Individual ako napríklad exkluzívny lak Sunstone.

Interiér nového modelu BMW X3 pokračuje v tradíciách značky BMW. Stredná časť prístrojovej dosky prešla evolúciou a zostáva natočená k vodičovi. Dispej infotainmentu je po novom 10,2 palcový a ovládať sa dá buď dotykom, alebo klasicky ovládačom i-Drive.

Ponuka motorizácií bude pri príchode na trh pozostávať zo 4-valcovej naftovej verzie xDrive20d (výkon: 140 kW/190 k) a z verzie xDrive30d s radovým naftovým 6-valcom (výkon: 195 kW /265 k). Špičkou bude benzínová verzia M40i (výkon: 265 kW/360 k, zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 4,8 sekundy ). V decembri ich doplní najskôr verzia xDrive30i (výkon: 185 kW/252 k), nasledovať bude v januári verzia xDrive20i (výkon: 135 kW/184 k). Všetky pohonné jednotky pochádzajú z najnovších generácií motorov BMW a oproti svojím predchodcom sú znova o niečo účinnejšie. Vývoj prispel aj k vylepšeniu účinnosti 8-stupňovej prevodovky Steptronic či inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive.

VIDEO

Reklama