Značka BMW využije tohtoročný medzinárodný autosalón v Ženeve (od 3. do 13. marca) na svetovú premiéru nového modelu BMW M760Li xDrive.

Po včerajšom článku o predstavení modelu Alpina B7 Bi-Turbo, dnes automobilka BMW, resp. importér vozidiel BMW na Slovensku informoval prostredníctvom tlačovej správy  o novinke menom M760Li xDrive – jedná sa o predĺženú verziu vlajkovej lode s novým 12-valcovým benzínovým motorom M Performance TwinPower Turbo so zdvihovým objemom 6,6 litra ukrytý pod kapotou s nápisom „M Performance“ poskytuje výkon 441 kW/600 koní pri 5500 otáčkach za minútu a najvyšší krútiaci moment 800 Nm pri 1500 otáčkach za minútu (kombinovaná spotreba paliva: 12,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 294 g/km). Takto ladené BMW zrýchli z nuly na stovku len za 3,9 sekundy a dosahuje elektronicky limitovanú maximálnu rýchlosť 250 km/h. V prípade voliteľnej výbavy M Driver’s Package sa obmedzovač rýchlosti aktivuje až pri rýchlosti 305 km/h. Prenos výkonu zabezpečuje osemstupňová prevodovka Steptronic Sport dostupná v štandardnej výbave, ktorá bola špeciálne prispôsobené parametrom motora V12. Nový športový systém odvodu spalín M s reguláciou ventilov vytvára ten správny chrapľavý zvuk a umocňuje vzhľad M Performance dvoch výfukov po oboch stranách.

Exteriér
Z exteriéru nového BMW M760Li xDrive cítiť nádych športovej dynamiky v spojení s luxusom a to vďaka väčšími prieduchmi vzduchu v prednom spojleri a exkluzívnymi 20-palcovými kolesami M z ľahkej zliatiny. Farba Cerium Grey na ráme a prednej časti mriežky v tvare obličky, na páse predného spojlera, pásoch vonkajších kľučiek dvier, výduchoch, prvkoch obloženia dvier a rukoväte kufra dodáva automobilu farebnosť a jemne zvýrazňuje špeciálne postavenie BMW M760Li xDrive medzi modelmi BMW radu 7 a tiež medzi modelmi BMW všeobecne. Ďalšími exteriérovými črtami sú kryty zrkadiel tiež vo farbe Cerium Grey, označenie V12 na C stĺpikoch, logá M po bokoch vozidla a nápis xDrive spolu s označením modelu na zadnej strane automobilu.

P90208697-highRes

Bezpečnosť
Pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive uprednostňujúci zadné kolesá využíva informácie o trakcii a podľa potreby prerozdeľuje výkon motora na všetky štyri kolesá. Vylepšený systém zavesenia kolies Executive Drive Pro zabezpečuje dynamickú ostrosť a jazdný komfort. Aktívnej bezpečnosti a dynamike jazdy napomáha aj systém Integral Active Steering, ktorý dopĺňa presnejší pomer riadenia prednej osi úpravou uhla natočenia zadných kolies podľa momentálnej situácie. To vedie k zníženiu námahy pri nižších rýchlostiach, čím sa zlepšuje agilnosť a aktívna bezpečnosť.

Asistenčné systémy
Nové BMW M760Li xDrive je vybavené rovnako širokou škálou inovatívnych asistenčných systémov ako všetky verzie úspešných modelov BMW radu 7. Systém Driving Assistant Plus zahŕňa asistenčný systém riadenia a prechodu medzi pruhmi, asistenta zotrvania v jazdnom pruhu s prevenciou bočnej kolízie, systém prevencie kolízie zozadu a výstrahy súvisiace s pohybom premávky za vozidlom. Asistent dopravnej zápchy zase umožňuje jazdu v poloautomatickom režime, pričom je možné uplatniť ho na akejkoľvek ceste. Vďaka aktívnemu tempomatu s funkciou Stop & Go teraz vodič jednoduchým stlačením tlačidla nastaví zohľadnenie rýchlostných obmedzení detegovaných pomocou funkcie Speed Limit Info. Systém Surround View novej generácie ponúka funkcie zobrazenia 3D View a Panorama Side View na kontrolnom displeji.

P90208701-highRes

Interiér
Kožený volant nesie logo M spolu s multifunkčnými tlačidlami a páčkami na radenie rýchlostných stupňov na zadnej strane. Prahy dverí s podsvieteným logom V12 posádku pripravia na zážitok z jazdy, ktorý ich čaká. Prístrojová doska obsahuje tachometer ozdobený označením modelu a stupnicou až do 330 km/h.Podobne ako pedále M a opierka na nohu vodiča M poukazuje aj špeciálny tachometer na potenciál výkonu nového BMW M760Li xDrive. Stredová konzola okolo radiacej páky a ovládacieho prvku iDrive Controller je ozdobená dekoráciou BMW Individual v čiernej farbe s logom V12.

 

Reklama