BMW predstavuje limitovanú edíciu M3 CS s ešte výraznejším športovým vzhľadom a pokračuje tak v desaťročia trvajúcej tradícii špeciálnych verzií modelov M, ktorá sa začala v roku 1988.

Výkonný trojlitrový šesťvalec s úpravami Competition Package si prilepšil o 7,35 kW/10 k na celkový výkon 338 kW/460 k. Technológia M TwinPower Turbo zabezpečuje zrýchlenie nového M3 CS z 0 na 100 km/h iba za 3,9 sekundy. Maximálna rýchlosť  je elektronicky obmedzená na 280 km/h. Súčasťou výbavy je aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka M DCT so softvérom Drivelogic. Zmena prevodov je otázkou zlomku sekundy, pričom neprichádza k prerušeniu toku výkonu z motora na kolesá. Súčasťou prevodovky je aj dlhý siedmy stupeň, ktorý počas jazdy na diaľnici udržiava nízke otáčky motora a tým znižuje spotrebu paliva.

Podvozok nového modelu BMW M3 CS vychádza z verzie M3 s úpravami Competition Package. Všetky ramená prednej aj zadnej nápravy sú vyrobené z mimoriadne ľahkého kovaného hliníka. To znamená nízku hmotnosť neodpruženej hmoty a lepšiu dynamiku jazdy. Model M3 CS je štandardne vybavený adaptívnym odpružením Adaptive M. Jeho nastavenie prešlo úpravami tak, aby poskytovalo najlepší možný výkon na ceste aj na okruhu. O najlepšiu možnú priľnavosť sa za každých okolností stará stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control) s režimom M Dynamic Mode a aktívny zadný diferenciál Active M Differential. Riadiace jednotky adaptívneho odpruženia Adaptive M, stabilizačného systému DSC, aktívneho zadného diferenciálu Active M Differential ako aj elektromechanického riadenia boli nastavené tak, aby zodpovedali dynamickým požiadavkám modelu BMW M3 CS. Vodič si tak môže prispôsobiť nastavenie riadenia aj odpruženia podľa svojich predstáv, prípadne podľa aktuálnych jazdných podmienok.

M3 CS dostala disky kolies z ľahkých zliatin (vpredu: 9 J x 19, vzadu: 10 J x 20), ktoré sa veľmi dobre cítia aj na pretekárskych okruhoch. Štandardne sú obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2 (vpredu: 265/35 R 19, vzadu: 285/30 R 20). Polopretekárske pneumatiky semi-slick sa môžu využívať aj na bežných cestách. Model M3 CS sa dá objednať aj s cestnými pneumatikami Michelin Sport.

Interiéru nového modelu BMW M3 CS dominuje štedré využitie dvojfarebného koženého strieborno-čierneho čalúnenia Silverstone/Black a využitie alkantary. Do zoznamu štandardne dodávaných prvkov patrí automatická klimatizácia, ozvučenie Harman Kardon a navigačný systém Professional.

BMW M3 CS sa začala vyrábať v marci tohto roku a bude, podľa výrobných možností, limitovaná na približne 1 200 kusov.

Reklama