Bentley ako súčasť koncernu Volkswagen, predstavil novú generáciu kupé Continental GT. Naživo sa po prvýkrát objaví na frankfurtskom autosalóne.

Bentley Continental GT je od základu nové a stojí na koncernovej platforme MSB, podobne ako Porsche Panamera. Nová generácia je preto celkovo väčšia než predchodca. Má dlhší rázvor a predná náprava sa posunula o 135 mm. Rozchod kolies sa taktiež zväčšil, konkrétne o 110 mm.

Dizajnéri si očividne brali inšpiráciu z konceptu EXP 10 Speed 6 (predná maska „štyroch očí“, zadné svetlomety, prelis na spodnej časti dverí…) K pôsobivému vzhľadu nepochybne prispievajú 21 palcové disky kolies, ktoré môžu byť na želanie ešte o palec väčšie.

Okrem luxusných materiálov v interiéri zaujme predovšetkým trojstranný otočný panel. Prvá možnosť zobrazuje čistý elegantný dekoratívny panel, na ďalšej do neho pribudnú tri analógové prístroje. Posledná disponuje 12,3-palcovým dotykovým displejom infotainmentu.

Pod kapotou nájdeme unikátny zážihový 6-liter W12 s výkonom 467 kW/635 k a krútiacim momentom 900 Nm. Z nuly na stovku zrýchli za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť činí 333 km/h. V budúcnosti možno očakávať aj 4-litrovú V8. 

Reklama