Automobilka Audi predstavila nový model Audi A3, ktorý mal byť pôvodne  predstavený na zrušenom autosalóne v Ženeve. Takto si odbil premiéru aspoň online.

Nový model Audi A3, po nedávno predstavených modeloch VW Golf 8, Škoda Octavia a  Seat Leon, skompletizoval kompaktné kvarteto skupiny VW.

Dynamickejší dizajn exteriéru a interiéru 

Nové Audi A3 Sportback vsadil na športovejší a dynamickejší vzhľad v porovnaní s predchodcom. Jeho vzhľad sa nechal inspirovať jeho väčšími súrodencami, aj keď samotný tvar zostáva známy z predchádzajúcej generácie.

Nové Audi A3 Sportback je v porovnaní s predchodcom dlhšie +30mm (4340mm) a širšie +30mm (1820mm), výška a rázvor 2640 mm zostávajú rovnaké

Nový model Audi A3 Sportback prichádza s charakteristickou tradičnou maskou chladiča singleframe  a mohutnejšou kapotou. Novinkou sú športovejšie, ostrejšie tvarované svetlomety, ktoré majú prvýkrát integrované digitálne denné svietenie Matrix LED. Táto časť svetiel je  zložená z 15 diodovych segmentov vytvárajúce špeciálny svetelný design.

Nové Audi A3 Sportback je v porovnaní s predchodcom dlhšie +30mm (4 340mm) a širšie +30mm (1 820mm), výška a rázvor 2640 mm zostávajú rovnaké. Postavené je na podvozkovej platforme EQ MQB. V príplatkovej výbave bude možné zvoliť podvozok s adaptívnymi tlmičmi, pri ktorom je svetlá výška znížená o 10mm.

Koeficient odporu vzduchu je 0,28. Bez vodiča A3 s benzínovým štvorvalcom  1,5 TSI váži 1 280 kilogramov.

Kufor v základnom 5-miestnom usporiadaní  poskytuje objem 380 litrov, po sklopení zadných sedadiel 1200 litrov. Podlaha je výškovo nastaviteľná a na želanie sa dodáva el. otváranie kufra  reagujúce aj na pohyb nohy pod nárazníkom.Nové Audi A3-Dynamický charakter stvárnenia dizajnu pokračuje aj v interiéri

Dynamický charakter stvárnenia dizajnu pokračuje aj v interiéri ( tvar radiacej páky, hliníkove obloženie, atď). K dispozícii budú napríklad aj športove sedadlá či hliníkové pedála. Štandardne sa bude môcť pochváliť na prístrojovom  paneli umiestneným 10“ dotykovým displejom, ktorý môže byť vo verzii Plus veľký až 12,3“.  Zaujímavosťou vychádzajúcou v ústrety ekológii je po prvýkrát použité čalúnenie sedadiel z recyklovaných PET fliaš.

Ponuka motorov

Nové Audi A3 Sportback bude v ponuke s tromi motormi. S benzínovým štvorvalcom 1.5 TSI 110kW  a turbodieslom 2.0 TDI  v dvoch výkonových verziách 85 kW (116 k) a 110 kW (150 k). Spriahnuté budú so 6-st. manuálnou prevodovkou a so 7-st. automatickou prevodovkou. Zatiaľ bude v ponuke s predným náhonom, pohon všetkých kolies príde do ponuky neskôr.

Taktiež sa bude môcť novy model A3 Sportback pochváliť celým radom prvkov výbavy „zapožičaných“ od väčších modelov značky Audi.