Škoda oficiálne predstavila Slaviu, nový sedan segmentu B určený pre indický trh. Po Škode Kushaq ide  v krátkom čase o druhý model uvedený pre indických zákazníkov.

Rovnako ako Kushaq, aj Slavia stoja na platforme MQB-A0-IN, ktorú vyvinula česká automobilka pre Indiu. Model meria 4 541 mm na dĺžku, 1 752 mm na šírku a 1 487 mm na výšku. V rázvore má 2 651 mm, čo je viac ako mala Octavia prvej generácie.

Vzhľad je determinovaný aktuálnym dizajnovým jazykom značky Škoda. Kombinuje dizajnové prvky FabieOctavie. Vpredu nájdeme full-LED svetlomety s tvarom á la Fabia, veľkú šesťuholníkovú masku chladiča a otvory pre prívod vzduchu na prednom nárazníku. Zadná časť je charakteristická klesajúcou líniou strechy a vysoko umiestnenými LED zadnými svetlami v tvare písmena L. Model je dostupný v troch výbavách (Active, Ambition a Style) s piatimi farbami exteriéru a kolesami s priemerom až 16 palcov.

V interiéri nájdete 10-palcový dotykový displej infotainmentu, ktorý je kombinovaný s 8-palcovým digitálnym prístrojovým panelom umiestneným  za typickým dvojramenným volantom značky Škoda. Prístrojová doska Slavie vychádza vo veľkej miere z Fabie, použité sú však menej kvalitné materiály a plasty. Kabína je pomerne priestranná s dostatkom miesta pre pasažierov na zadných sedadlách. Plusom tohto vozidla je aj veľký batožinový priestor s objemom 521 l.

Skoda-Slavia-kufor

Výbava zahŕňa ventilované predné sedadlá, bezkľúčový prístup, voliteľné strešné okno a množstvo Simply Clever prvkov, ako je praktický výklenok na palubnej doske, bezdrôtová nabíjacia podložka, USB-C porty pre zadných pasažierov, zadné držiaky nápojov, vrecká na smartfóny, háčiky na kabáty, elastické pásky a množstvo odkladacích priečinkov. Pokiaľ ide o bezpečnosť, Slavia dostane šesť airbagov a základné systémy ADAS, ako je multikolízne brzdenie a ovládanie kopca.

Pri výbere pohonnej jednotky majú indickí zákazníci na výber medzi trojvalcom 1.0 TSI s výkonom 113 k (85 kW/115 k) alebo silnejším štvorvalcom 1.5 TSI s výkonom 148 k (110 kW/150 k). Slabší motor je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo 6-stupňovým automatom s meničom krútiaceho momentu, zatiaľ čo výkonnejší motor je k dispozícii buď so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou DSG automat. prevodovkou. Všetky varianty sú s pohonom predných kolies.

Novú Škodu Slavia je možné už v Indii objednať  pričom fyzicky prvé kusy prídu k dílerom prvý štvrťrok 2022.

           Zdroj: Škoda                                                                     Michal Pospíšil

Reklama