Nová Škoda Octavia vstupuje na slovenský trh s ústretovými cenami, začínajúc od 17 790 €, ktoré dávajú do “rúk” novej Octavie okrem samotných vlastnosti, tromf na pokračovanie v úspešnej ceste predošlých modelov.

Nová Škoda Octavia prichádza na slovenský trh, pričom v obľúbenom variante liftback v kombinácii s motorizáciou 1.0 TSI 81 kW (110 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a výbavou Active začína na sume 17 790 €. Základná výbava bude dostupná od júla 2020. Značka Škoda od dnešného dňa ponúka novinku v karosárskom prevedení combi od výbavového stupňa AMBITION.

V súčasnosti je tak možné objednať prevedenie Octavia Combi 1.5 TSI ACT 110 kW (150 k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou od 22 760 €. Octavia Liftback  bude dostupná v priebehu  dvoch týždňov s rovnakou výbavou  a s cenou už od 21 810 €.Nová Škoda Octavia liftback

Škoda Octavia, ktorá je na Slovensku už od svojho uvedenia na trh jedným z najpredávanejších modelov, posilňuje svoju pozíciu uvedením úplne novej generácie.

Nová Škoda Octavia je našim najdôležitejším modelom a etalónom v segmente vozidiel strednej triedy na Slovensku,“ hovorí Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

„Vozidlo je vybavené najmodernejšími bezpečnostnými a asistenčnými systémami a ponúka najvyspelejšie prvky konektivity, uľahčujúce komunikáciu cestujúcich a samotné ovládanie automobilu. Všetky atribúty nového modelového radu OCTAVIA ju predurčujú na to, aby aj naďalej zostala kľúčovým objemovým produktom značky a oslovila nielen existujúcich klientov, ale pritiahla aj novú generáciu zákazníkov k značke ŠKODA AUTO,“ dopĺňa Marek Růžička .

Nová Škoda Octavia je v súčasnosti k dispozícii v karosárskej verzii combi. V priebehu dvoch týždňov bude k dispozícii už aj vo verzii liftback. V oboch karosárskych verziách – liftback a combi bude dostupná v dvoch výbavových stupňoch (AMBITION a STYLE) a s tromi pohonnými jednotkami.

Výbavová verzia AMBITION, ktorá začína na cene 21 810 € (liftback) alebo 22 760 € (combi), zahŕňa napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic, 10-palcový Virtuálny Kokpit, ktorý nahradil analógové budíky, LED svetlomety vpredu i vzadu, hmlové LED svetlá, asistent udržiavania jazdného pruhu, 16-palcové disky z ľahkých zliatin, centrálne uzamykanie s diaľkovým ovládaním a štartovacím tlačidlom, elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel, malý kožený paket, vyhrievané predné sedadlá, zadné parkovacie senzory, multifunkčný volant, 8,25-palcový infotainment SWING, vyhrievané trysky ostrekovača čelného skla, 7 airbagov, tempomat s obmedzovačom rýchlosti a mnoho ďalších položiek.

Cena takmer rovnaká s predchodcom

Nová Octavia síce mierne cenove stúpla, pokiaľ však zoberiete do úvahy rozsah výbavy, tak je nárast ceny, napríklad pri rovnakej motorizácii 1.5 TSI ACT, iba v pár desiatok eur. Pokiaľ by ste si chceli kúpiť predošlú Octaviu, ktorá je ešte stále v ponuke, tak by ste za model s rovnakou motorizáciou 1.5 TSI ACT 6M  s úrovňou výbavy Ambition s porovnateľným rozsahom prvkov výbavy dali v podstate rovnakú sumu. Za novú modernejšiu Octaviu liftback 21 890 € ( „stará“ Octavia liftback 21 863 €) a Octaviu combi 22 760 € ( stará Octavia combi 22 713€).   

Porovnanie s predchodcom

Octavia 1.5 TSI ACTLiftback IVLiftback IIICombi IVCombi III
Prevodovka 6M6M6M6M
Zliat. Disky16“16“16“16“
Automatická dvojzónová klimatizáciaSSSS
Tempomat SSSS
Udržiavanie v jazdných pruhochS515€S515€
Vyhrievané pred. sedadlá SSSS
Malý kožený paket SSSS
Bezkľúčové štartovanie a odomykanie SSSS
Dotykový displej8,25“8“ (322€)8,25“ 8“ (322€)
Digitálny displejS536€S536€
Cena od (výbava Ambition)21 810€20 490€22 760€21 340€
Cena v porovnateľnej výbave21 810€21 863€22 760€22 713€

S – štandardný prvok výbavy Ambition

V novej Octavii totiž mate na rozdiel od predchodcu vo výbave Ambition štandardne dodávaný digitálny displej, 8,25“ dotykový displej a asistent udržiavania v jazdných pruhoch).  

Najvyšší stupeň výbavy STYLE, ktorý začína na sume 24 540 € (liftback) alebo 25 490 € (combi), pridáva napríklad 17-palcové disky z ľahkej zliatiny, Full LED Matrix predné svetlomety a s funkciou prisvecovania do zákrut, LED zadné svetlá (TOP variant) s dynamickými ukazovateľmi smeru a uvítacím efektom, svetelný a dažďový senzor, navigačný systém COLUMBUS s 10-palcovým dotykovým displejom, vyhrievaný dvojramenný multifunkčný volant, parkovacie senzory vpredu, ambientné LED osvetlenie interiéru, KESSY FULL – systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania, strešný nosič (len pre Combi), alarm s vnútornými senzormi či ozdobné chrómované lišty v exteriéri.

K jednotlivým variantom výbavy je možné dokúpiť aj akčné pakety rozširujúce výbavu vozidla. Napríklad paket AMBITION PLUS v hodnote 960 € (cena 449 €) dopĺňa výbavu AMBITION o svetelný senzor, KESSY FULL – systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania s alarmom a SAFE systémom či ambientné LED osvetlenie interiéru s osvetlením priestoru pre nohy vpredu a vzadu.

Paket STYLE PLUS v hodnote 2 140 € (cena 749 €) doplní maximálnu výbavu auta o parkovaciu kameru, virtuálny pedál (bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru), elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky ovládané, vyhrievané a sklopné spätné zrkadlá s osvetlením nástupného priestoru, vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, SIDE ASSIST – monitor mŕtveho uhla, elektricky ovládanú detskú poistku, spací paket (v prípade Combi) či Sun and Pack paket (v prípade Liftback).

 

Aktuálne dostupné sú celkovo tri motorizácie. Okrem 150-koňového turbobenzínu sú to dva varianty dvojlitrového naftového turbomotora s výkonom 85 kW (115 k) a 110 kW (150 k). Silnejší 2.0 TDI SCR 110 kW je dostupný iba s automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Ostatné motorizácie, zahŕňajúce benzínové turbomotory 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) a 2.0 TSI 140 kW (190 k) či naftový turbomotor 2.0 TDI 147 kW (190 k), budú dostupné v priebehu roka 2020.

Neskôr počas tohto roka sa do predaja dostanú zákazníkmi obľúbené deriváty – verzia Scout, športovo ladená Octavia RS či variant s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Ako prvá sa svetu už o pár dní ukáže športová Octavia RS, ktorá vôbec po prvý raz dorazí vo variante iV, teda s čiastočne elektrifikovaným plug-in hybridným pohonom s maximálnym výkonom 180 kW (245 k).

Model Octavia tiež v budúcnosti rozšíri rodinu elektrifikovaných vozidiel o variant s plug-in hybridným pohonom s výkonom 150 kW (204 k) s dojazdom na čisto elektrický pohon až 55 km. Okrem toho pribudnú motorizácie s názvom eTEC, ktoré budú využívať mild-hybridnú technológiu. Trojvalec 1,0 TSI Evo s výkonom 81 kW (110 k) a štvorvalec 1.5 TSI Evo s výkonom 110 kW (150 k) budú spolupracovať so sedemstupňovou prevodovkou DSG, pričom budú využívať 48V remeňom poháňaný štartér-generátor a lítiovo-iónový akumulátor na zníženie spotreby a zvýšenie efektivity motora.


Autorizovaná predajná sieť prijíma objednávky na nový model Škoda Octavia počnúc dnešným dňom. Okrem toho je možné konfigurovať vozidlo a zistiť viac informácií o vozidle aj o jednotlivých výbavových stupňoch či doplnkovej výbave na stránkach www.skoda-auto.sk.