Začiatkom minulého týždňa sa konala svetová premiéra štvrtej generácie populárnej Octavie. Zatiaľ premiéru absolvovala v základných predvedeniach liftback a kombi. Budúci rok môžeme však očakávať obohatenie ponuky novej Octavie o športovú verziu RS  a všestrannejšiu, aj ľahší terén zvládajúcu verziu Scout. Prvé rendery, ktoré sa objavili na  autoportáloch auto.cz, kolesa.ru a motor1.com ukazujú ako by mohla vyzerať budúca verzia Scout a verzia RS.

Nová Škoda Octavia Scout   

Tak ako pri predošlej generácii príde Scout iba vo verzii kombi. Dostane vyššie položený podvozok +15mm, ochranu citlivých časti podvozku a ochranné oplastovanie karosérie. Štandardne bude postavený 18“ kolesách alebo na príplatkových, efektnejších 19“. Na pohon budú slúžiť benzínové  a dieslové motory, plug-in hybrid neočakávajte. Novinkou však bude fakt, že nebude k dispozícii výhradne s pohonom všetkých kolies, tak ako doteraz, ale bude v ponuke aj ako predokolka.

Inak história offroadových modelov značky Škoda s označením Scout nemá na trhu dlhé trvanie. Všetko sa začalo až v roku 2007, keď sa objavila Octavia Scout na základe kombi druhej generácie a Roomster Scout. V súčasnosti je verzia Scout v ponuke pre Superb a crossovery Karoq a Kodiaq.

Nová Škoda Octavia RS

Nová verzia RS  bude odhalená budúci rok a do predaja by mala prísť až začiatkom roka 2021. Ak bude nová Octavia RS niečo ako jej predchodca, tak bude v ponuke s benzínovým a dieselovým motorom. Benzínový 2,0 litrový štvorvalec by mal dostať podľa informácii kolujúcich na internete vyšší výkon cca 300koní (teraz 245k).

 

Reklama