Nová Škoda Octavia Scout s karosériou Combi spĺňa nároky pre rozmanité situácie a požiadavky.

Nová Škoda Octavia Scout so sériovým kompletom na zlé cesty, zahŕňajúcim spodnú ochranu motora a o 15 milimetrov zväčšenou svetlou výškou je dobre vybavená aj pre jazdu mimo spevnených ciest. Osobitnej obľube sa Octavia  Scout teší aj ako vozidlo na ťahanie obytného prívesu alebo prívesu na prepravu koní či motorového člna. Kombinácia motora 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k) a pohonu všetkých kolies teraz umožňuje ťahať brzdený príves s hmotnosťou až 2 000 kg.

Väčšie rozmery a  svetlomety LED-Matrix

Rovnako, ako súrodenci z modelového radu Octavia, aj Octavia Scout je predĺžená o 16 milimetrov na 4 703 milimetrov a rozšírená o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov v porovnaní predchodca. Najväčší základný objem batožinového priestoru v triede vzrástol o ďalších 30 litrov na 640 litrov. Scout môže mať svetlomety LED-Matrix, po prvý raz dostupné pre model Octavia, ktoré umožňujú trvalú jazdu s diaľkovými svetlami.

Robustný vzhľad s typickými detailmi Scout

Motory TDI a TSI a po prvý raz aj pohon predných kolies

Pod kapotou modelu Octavia Scout má premiéru nový motor 2.0 TDI EVO, ktorý je s výkonom 147 kW (200 k) a maximálnym krútiacim momentom 400 Nm najsilnejším naftovým motorom v doterajšej histórii modelového radu. Okrem toho Škoda  svoje kombi  vo verzii Scout ponúka nielen s pohonom všetkých kolies, ale po prvý raz aj s pohonom predných kolies.

Vtedy je na výber naftový motor  2.0 TDI s výkonom 85 kW (115 k) a benzínový 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), obidva s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou, alebo verzia motora 1.5 TSI e-TEC s technológiou mild hybrida 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Obidva špičkové motory, benzínový 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) a naftový 2.0 TDI s výkonom 147 kW (200 k), ako aj motor 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k), sa vždy kombinujú s pohonom všetkých kolies a 7-stupňovou prevodovkou DSG.

Robustný vzhľad s typickými detailmi Scout

Špecifické nárazníky vpredu a vzadu s nájazdovým štítom v hliníkovom vyhotovení, ako aj čierne plastové obklady lemov blatníkov, prahov karosérie a spodnej časti dverí, chránia karosériu a vytvárajú charakteristický vzhľad. Dopĺňajú ho sériové 18-palcové disky z ľahkej zliatiny Braga striebornej farby alebo voliteľné 19-palcové disky Manaslu.

Predný a zadný nájazdový štít má striebornú farbu, rovnako ako lišty strešného nosiča, rámy bočných okien a kryty elektricky nastaviteľných, vyhrievaných a sklopných vonkajších spätných zrkadiel. Octavia Scout má sériovo LED svetlomety do hmly a plakety Scout na predných blatníkoch.

Nová Skoda Octavia Scout -interiér

Scout feeling v novom interiéri

Novo koncipovaný prístrojový panel je modulárne členený do viacerých rovín a v strede nesie odsadený displej infotainmentu s uhlopriečkou do 25,4 cm (10 palcov). Stredovú konzolu a nové čalúnenia dverí s lakťovými opierkami dekorujú chrómové prvky. Optické akcenty v interiéri vytvárajú pre verziu Scout špecifické dekoračné lišty na prístrojovom paneli a poťahy sedadiel z materiálu ThermoFlux s logami Scout na predných operadlách. Poťahy sedadiel, kožený poťah volantu, lakťové opierky a prístrojový panel majú kontrastné stehy hnedej farby Tabor Brown, interiér dotvárajú hliníkové pedále.

Svetová premiéra nového modelu Octavia Scout, ďalšie technické podrobnosti, ako aj informácie o ďalších novinkách v modelovom rade Octavia  budú nasledovať začiatkom júla.