Importér vozidiel značky Škoda pre Slovensko, ukázal v statickej prezentácii v priestoroch reštaurácie Au Cafe na Tyršovom nábreží, novinku Škoda Octavia 4. generácie.

Nová Škoda Octavia vyzerá podľa nás veľmi dobre! Naživo vyzerá ešte lepšie ako na fotkách. Pochvala pokračuje aj pre interiér, ktorý modernejším dizajnom a kvalitou použitých materiály predstavuje posun o level vyššie v porovnaní s predošlou generáciou. Veľkou zmenou prešiel infotainment, ktorý na jednej strane pôsobí modernejšie s 10“  virtuálnym kokpitom a 10“ dotykovým displejom ale na druhej strane však už nepripadá pri ovládaní tak intuitívny a jednoduchý ako pri predchodcovi. Možno je to však otázka zvyku.

Kabína novej Octavie Combi poskytuje na pohodlných a rozmerných sedadlách pohodlné sedenie vpredu aj vzadu s dostatkom voľnosti  vo všetkých smeroch. Pre kolená vzadu však prekvapujúco, v kontexte automobilkou udávaného nárastu v pozdĺžnom smere +78 mm, nečakajte nadpriemer voľnosti. Pre 1,75 metra vysokú postavu, keď si sadne za „seba“, však ostáva voľnosť pre kolená cca 78 mm (viď video). Takýto parameter umožňuje aj vyšším postavám sa usadiť na zadných sedadlách. Kufor má úctyhodný objem 640 litrov, čo je o 30 litrov viac ako pri predošlej generácii.

VIDEO

Viac sa dozviete v rámci tradičného redakčného testu v časopise Autotest.