Nová Octavia je v ponuke aj s  pohonom na zemný plyn (CNG), ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

Nová Škoda Octavia CNG sa dodáva s motorom 1,5 TSI s výkonom 96 kW (130 k) a pri prevádzke čisto na zemný plyn ponúka dojazd až 500 kilometrov v režime WLTP. Zemný plyn sa uchováva v troch nádržiach, ktoré sú uložené v podvozku a majú celkovú kapacitu 17,33 kg. Vďaka deväťlitrovej nádrži na benzín nemá Octavia G-TEC problém ani v oblastiach s horšou dostupnosťou zemného plynu. Nová OCTAVIA G-TEC bude uvedená na európsky trh na jeseň tohto roku.

Nižšie emisie C02 približne o 25%

Pri prevádzke na zemný plyn produkuje približne o 25% nižšie emisie CO2 než vyhotovenie s benzínovým motorom. Keď sa do spaľované zmesi primieša 20% bioplynu, čo je momentálne pomerne bežnou praxou napríklad v Nemecku, znížia sa emisie CO2 dokonca o 35 až 40%. Ak sa podiel bioplynu, ktorý sa vytvára z rastlinných zvyškov a biologického odpadu, vo spaľované zmesi ešte zvýši, je možné dosiahnuť až 90% zníženie emisií CO2.Vozidlo tiež produkuje oveľa menej oxidov dusíka (NOx) a nevypúšťa žiadne sadze. Motor pracuje úsporne, aj vďaka variabilnému časovanie sacích ventilov, ktoré umožňuje chod v takzvanom Millerovej spaľovacom cykle. Spotreba činí 3,4-3,6 kg CNG / 100 km pri prevádzke na zemný plyn a 4,6 l / 100 km v benzínovom režime.

Dojazd na zemný plyn 500 km

Vďaka nádržiam zemného plynu s kapacitou 17,33 kg ponúka Škoda Octavia G-TEC dojazd až 500 km v režime WLTP pri prevádzke na zemný plyn. V kombinácii s benzínovou nádržou o objeme 9 l sa dojazd zvyšuje o ďalších 190 km. Octavia G-TEC tak ponúka celkový dojazd na jedno natankovanie všetkých nádrží cirka 700 km. Prepínanie medzi benzínovým režimom a režimom na zemný plyn prebieha automaticky a bez zásahu vodiča.

Vozidlo využíva benzínový motor len v prípade, keď vozidlo štartuje po doplnení zemného plynu, ak vonkajšia teplota klesne pod -10 ° C alebo ak sú zásoby zemného plynu nádrže vyčerpané tak, že tlak v nádrži klesne pod 11 barov. Objem batožinového priestoru je samozrejme v dôsledku uloženia nádrže pre plyn menší: 455 l pri verzii liftback a 495 l pri verzii kombi.