Nová Škoda Kodiaq RS na Severnej slučke Nürburgringu dosiahla rýchlostný rekord medzi 7-miestnymi SUV. Nový model tak demonštruje svoje výkonnostné kvality a rozširuje ponuku vysoko výkonných modelov značky Škoda s označením RS. Svetová premiéra je naplánovaná v októbri tohto roku na autosalóne v Paríži.

Okruh s dĺžkou 20,832 kilometra prešla len za 9:29:84 minúty. Počas rekordnej jazdy sedela za volantom známa automobilová pretekárka Sabine Schmitzová, ktorá na Nürburgringu pravidelne štartuje v okruhových majstrovstvách a v 24-hodinových pretekoch. V roku 1996 tieto preteky vyhrala ako prvá žena na svete a o rok neskôr svoj historický úspech zopakovala.

Za vývoj automobilu Kodiaq RS je zodpovedný František Drábek, vedúci produktového radu Compact zo ŠKODA AUTO. Rekordnú jazdu „svojho“ automobilu zažil osobne na sedadle spolujazdca. „Kodiaq RS stelesňuje všestrannosť a priestornosť rodinného SUV, rovnako ako emócie a dynamiku,“ zdôrazňuje František Drábek.

Športová verzia Kodiaq RS prichádza s exkluzívnou motorizáciou 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW/239 k a max. točivým momentom 500 Nm dodávaný výhradne pre verziu RS. Tieto parametre zaručujú dostatočný výkon a mohutný záťah aj pri nízkych otáčkach. Selektívna katalytická redukcia (SCR) zabezpečuje čistotu výfukových plynov. Spolu so systémom Dynamic Sound Boost dodávajú automobilu tú pravú športovú dynamiku. O úspešné dosiahnutie traťového rekordu na Severnej slučke sa podstatnou mierou zaslúžili –  adaptívny podvozok (DCC) vrátane voliteľného profilu jazdy (Driving Mode Select), progresívne riadenie a pohon 4×4.

VIDEO

Reklama