Škoda zverejnila prvú fotografiu štvrtej generácie modelu Fabia. Silueta ukazuje líniu strechy a nové proporcie vozidla, ktoré prvýkrát využíva modulárnu platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen.

Nová Škoda Fabia Svetová premiéra novej generácie modelu Škoda Fabia sa uskutoční na jar 2021. Do predajni  by sa však reálne mala dostať až na jeseň. Na verziu kombi si vsak budete musieť počkať až do roku 2023, do tej doby bude v ponuke aktuálna generácia Fabia Kombi.

Je už na čase nakoľko predošlá generácia je v ponuke už  ôsmi rok,  od roku 2014. Povedať však treba, že vďaka praktickým vlastnostiam, vylepšujúcim  faceliftom a zaradením rôznych verzii (napríklad verzia  Monte Carlo) v kombinacii s atraktívnou cenou  dokáže aj dosluhujúca generácia stále osloviť veľké množstvo zákazníkov.

Nova generácia ma ambíciu pokračovať v tejto úspešnej ceste, k tomu by jej mal napomôcť ešte lepšie užitočné vlastnosti. V porovnaní s predchodcom  narastie do všetkých smerov, z ktorého bude ťažiť väčší vnútorný a batožinový priestor. Konkrétne kufor narastie o 50 litrov až na objem 380 litrov čo je hodnota bežná pre hatchbacky o segment vyššie.

Ponuka motorov bude pozastavovať výhradne z benzínových, ktorú do budúcna zrejme rozšíri aj v podobe mildhybridov eTsi. Zatiaľ to však nie je potvrdené.  Naftové v ponuke už nebudú nakoľko v tomto segmente už nie je záujem.

Zdroj: Škoda                                                                                Text: Michal Pospíšil