Budúci štvrtok (28.02.2016) odštartuje na Slovensku predaj novej generácie nekorunovaného kráľa slovenských ciest v segmente SUV, modelu Kia Sportage. Počas 5 rokov si Kia Sportage tretej generácie kúpilo na Slovensku 7 560 zákazníkov (údaj k decembru 2015).

Keďže ide o produkt z jedinej európskej výrobnej prevádzky Kia Motors Slovakia, slovenský trh má tu česť byť prvým v Európe, na ktorý prichádza nová Kia Sportage už o niekoľko dní.

Nová Kia Sportage vyznačuje sa pútavým a dominantným bočným profilom, športovou prednou časťou s charakteristickou mriežkou chladiča a atraktívnym chrómovaným lemovaním okien. V interiéri je podľa slov výrobcu rozdiel hmatateľný najmä vďaka mäkkým materiálom, dokonalejšie spracovaným povrchom a pozornosti, s ktorou sa konštruktéri venovali každému detailu. Nový kokpit je viac zameraný na vodiča – všetko je logicky a v dosahu umiestnené, pripravené na použitie alebo zobrazenie.

Nová Kia Sportage
Nová Kia Sportage

Nová Kia Sportage bude vybavená širokou škálou asistentov a prvkov výbavy uľahčujúc vodičovi samotnú obsluhu: Osvetlenie s asistentom diaľkových svetiel, informačným systémom rýchlostného obmedzenia či systémom aktívne zabraňujúci vybočovaniu z jazdného pruhu. Jednoducho povedané, nová Kia Sportage môže rozpoznávať dopravné značky, sama núdzovo brzdiť pred prekážkou, alebo zaparkovať v pozdĺžnom aj priečnom smere. Praktickým doplnkom je aj automatické bezdotykové otváranie batožinového priestoru s objemom 491 litrov – s plnými rukami nákupných tašiek sa stačí jednoducho priblížiť k autu a piate dvere sa do 3 sekúnd automaticky otvoria.

Pohon zaobstarávajú dva benzínové a dva dieselové motory. Novinkou je benzínový turbomotor 1.6 T-GDi s výkonom 177 koní, ktorý môže spolupracovať so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Tento motor je spolu s agregátom 2.0 CRDi k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies.

Nová Kia Sportage: interiér
Nová Kia Sportage: interiér

Nová Kia Sportage prichádza v troch verziách výbavy, označovaných tradične ako Silver, Gold a Platinum. Pre ozajstných nadšencov slovenského SUV je tu aj atraktívna verzia GT Line pre motorizácie 2.0 CRDi a 1.6 T-GDi, Viac informácií nájdete v priloženom cenníku, špecifikácii výbav a technických údajoch pod článkom.

CENY A TECHNICKÉ INFO NÁJDETE TU!


Reklama