Kia dnes odhalila oficiálne fotografie svojho nového SUV Sportage. Tieto fotografie ukazujú, že nová Kia Sportage piatej generácie, absolvovala rovnako radikálnu zmenu dizajnu ako nedávno uvedený koncernový “súrodenec“ Hyundai Tucson.

Uvedený nový model Kia Sportage využíva novú dizajnovú filozofiu automobilky Kia nazvanú „Opposites United“, ktorá pôvodne debutovala na nedávno predstavenom novom elektromobile Kia EV6.

Odvážny dizajn

Nový Sportage je výsledkom spoločného úsilia hlavnej globálnej siete dizajnérov spoločnosti Kia v Kórei, Nemecku, USA a Číne. Na prvý pohľad zaujme odvážne riešenou prednou maskou s prepracovanou grafikou čiernej mriežky chladiča tiahnucou sa naprieč celou šírkou vozidla, ktorá je lemovane dennými svetlami v tvare bumerangu.

Odvážny štýl pokračuje aj na zadnej časti vozidla, ktorá pripomína spomínaný elektromobil EV6. Sportage však využíva konvenčnejšie dvere batožinového priestoru a zvislejšie zadné okno. Celkový dizajn uzatvára veľký zadný nárazník so zníženou polohou.

Nový model Sportage má po prvýkrát v tomto modelovom rade v ponuke čiernu strechu – ako farebný kontrast k laku karosérie. V prípade bočného profilu ostáva nový Sportage verný DNA športového úžitkového vozidla.

„Pretvorením modelu Sportage získali naši talentovaní dizajnéri obrovskú príležitosť urobiť niečo nové; nechali sa inšpirovať rebrandingom značky ako aj uvedením modelu EV6 a chcú inšpirovať zákazníkov moderným a inovatívnym dizajnom SUV. S novým modelom Sportage sa nechceme posunúť len o krok vpred, ale na celkom inú úroveň v triede vozidiel SUV,“ uviedol Karim Habib, viceprezident a riaditeľ globálneho dizajnérskeho centra.

„Keď na vlastné oči zbadáte nový Sportage s jeho elegantným, no silno dynamickým postojom a keď sa posadíte do dokonale prepracovanej kabíny s nádhernými detailmi a prvotriednymi materiálmi, uvidíte, že sme tieto ciele splnili a zadefinovali nové štandardy. Sme presvedčení o tom, že v novom modeli Sportage vidno budúcnosť našej značky a našich produktov.“

2022-Kia-Sportage- interier (1)

Modernejší a luxusnejší interiér

Interiér pôsobí luxusnejšie ako jeho predchodca a da sa povedať, že ide v šlapajách jeho väčšieho súrodenca Kia Sorento. Ústredným bodom kabíny nového modelu Sportage je veľký integrovaný zaoblený displej s tenkou dotykovou obrazovkou. V interiéri nového modelu Sportage sa prejavuje odvážny prístup. Ponúka intuitívne a inovatívne technológie, ktoré vytvárajú priestor orientovaný na vodiča.

Po prvýkrát v histórii modelu Sportage bol špeciálne navrhnutý odvážnejší model, ktorý by odrážal sebavedomejší, energickejší a všestrannejší charakter. Nový Sportage X-Line ponúka jedinečný nárazník, bočné prahy a zaoblené strešné nosiče. V interiéri si zákazníci môžu vybrať buď charakteristické sivozelené alebo čierne sedadlá, ako aj výrazné prešívanie a obloženie z čierneho kovu a dreva, ktoré dodatočne podčiarkujú sebavedomý charakter tohto modelu.

Keďže globálne uvedenie na trh je naplánované na koniec tohto roka, podrobnejšie informácie o novom modeli Sportage budú sprístupnené neskôr.

                               Zdroj: Kia                                 Lukáš Vajda

Reklama