Je to oficiálne potvrdené, nová Kia Sorento sa predstaví v Ženeve

Úplne nová Kia Sorento absolvuje svetovú premiéru na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2020. Pred pár dnami sme zverejnili prvé fotky nového modelu Kia Sorento s čiastočným maskovaním. Teraz uverejňujeme fotografie s kompletným odhalením, ktoré ukazuje Kia Sorento ako veľmi atraktívne vozidlo.

Štvrtá generácia vlajkovej lode globálneho SUV model Sorento patrí medzi najnovšie prírastky obnoveného radu SUV značky Kia. Je to prvý model, ktorý je postavený na platforme Kia pre SUV strednej veľkosti novej generácie. Zdokonaľuje štandardy vo svojom segmente z hľadiska praktickosti a ponúka priestor na rovnakej úrovni ako väčšie vozidlá. Nový model tiež prichádza s prvým využitím hybridného pohonu v modelovom rade Sorento.

Spoločnosť Kia sa zameriava na globálny trh SUV a v novom modeli Sorento využila celý rad inovácií, vrátane pokročilých asistenčných systémov vodiča a progresívnych funkcií konektivity a systému informácií a zábavy.

Model Sorento tvorí hlavnú časť globálneho radu vozidiel značky Kia. Od uvedenia na trh v roku 2002 sa na celom svete predalo viac ako tri milióny kusov. Úplne nový model Kia Sorento sa po prvýkrát predstaví 3. marca 2020.