Už pred premiérou nového modelu Kia Sorento, ktorá by sa mala konať 17.februára na domácej pôde v Južnej Korei, kolujú po internete jeho odhalené fotografie.

Pokiaľ sa nový model Kia Sorento 4. generácie  skutočne ukáže v polovici februára, tak je veľmi pravdepodobné, že svoju európsku premiéru absolvuje na autosalóne v Ženeve.

Aktuálna tretia generácia Kia Sorento je dosť nevýrazná a nenápadná, čo sa zdá, podľa uvedených fotiek, môže nový model napraviť príťažlivejším dizajnom. Na prednej časti púta na prvý pohlaď  osadená robustnejšia verzia mriežka ‘tigrej masky’, typická pre vozidla značky Kia, a výraznejší tvarované LED svetlomety s chrómovým lemovaním. Pohľad zozadu  pripomína svalnatým zadkom a vertikálnymi zadnými svetlometmi prémiový Range Rover Sport.

Interiér podľa uverejnených fotiek ukazuje, že by mal byť ešte v kvalitnejšom a atraktívnejšom vyhotovení  ako poskytuje dnešný model. Fotky interiéru odhalili štvorramenný volant, veľkú centrálnu dotykovú obrazovku infotainmentu, vertikálne výduchy klimatizácie  a otočný ovládač automatickej prevodovky.

Pokiaľ ide o motory, očakávame, že Kia Sorento 4. generácie bude poháňaná štvorvalcovými motormi. Dvomi benzínovými 2,4 GDI a 2,0-turbo, jedným naftovým 2,2CRDI a hybridným 2,0 hybrid, ktorý sa nachádza v súčasnej Hyundai Sonata. Je možné, že rozsah pohonných jednotiek bude doplnený o 3,8-litrový GDI V6, asi však len mimo európsky trh.