Kia zverejnila fotografie šiestej generácie Kia Optima (K5 v Južnej Kórei), zatiaľ len exteriér. Na interiér si ešte musíme počkať.

Zo zverejnených fotografii je zrejmé, že novinka získala úplne nový dizajn prednej a zadnej časti vozidla. Predné svetlomety sa prezentujú odvážnym dizajnom so zakrivenými pruhmi denných svetiel kombinovaných so širokou mriežkou umiestnenou takmer vertikálne, zadné skupinové svetlomety dostanú módne prepojenie linkou na celú šírku vozidla. Vďaka viac zvažujúcej sa zadnej časti karosérie pôsobí  nová Kia Optima  viac dynamicky ako predošlá generácia a pripomína športovejší model Kia Stinger. Taktiež samotné proporcie prispievajú k dynamickejšiemu vzhľadu, auto je dlhšie, širšie a nižšie. Nová Optima skrátka vsadila na dizajn pripomínajúc siluetou štvordverové kupé.

Nová Kia Optima (K5) je pri dĺžke 4 905 mm a šírke 1 860 mm o 50mm dlhšia  a o 25mm širšia.  Taktiež sa predĺžil rázvor z 2 805mm na 2 850mm. Výška sa však znížila o 20mm. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi širokým výberom kolies s veľkosťou od 16 do 19 palcov.

Zatiaľ neboli uverejnené žiaden ďalšie  technické informácie. Podľa informácii kolujúce na internete by európska verzia modelu Kia Optima ( uverejnené fotografie zobrazujú model určený výhradne juhokórejský trh) mala vyzerať prakticky rovnako a pravdepodobne bude uvedená na trh budúci rok. Na domácom, juhokórejskom trhu bude uvedená na trh už budúci mesiac.

Reklama