Honda predstavila najnovšiu generáciu kompaktného SUV HR-V, ktorý bude pre Európu  vybavený výhradne hybridným pohonným ústrojenstvom e:HEV.

  • Nová generácia modelu HR-V s hybridným pohonom e: HEV
  • Filozofia plynulého a čistého dizajnu v súlade s najnovšími modelmi Honda
  • HR-V si zachováva špičkový priestor v triede s vylepšenou úrovňou komfortu
  • Úplne nové kompaktné SUV je posledným krokom v záväzku spoločnosti Honda do roku 2022 elektrifikovať všetky svoje bežné modely v Európe

Nové HR-V bude v Európe k dispozícii u dílerov na konci roku 2021. Tento najnovší model v ponuke značky Honda nesie označenie e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) a nadväzuje na inovovaný model CR-V a všetky nové verzie Jazz, ktoré boli uvedené na trh v roku 2020.

Honda HR-V e:HEV (3)

Nový model Honda HR-V stelesňuje ucelenú, čistú a modernú filozofiu dizajnu značky, ktorá je viditeľná v ostatných nedávnych nových modeloch Honda. Súčasťou dizajnu je aj nová odvážna integrovaná mriežka chladiča. Dlhá kapota a ostrejšie zvislejšie bočné strany zaručujú, že tvar karosérie nebude ovplyvňovať vnútorný priestor.

Nový model Honda HR-V može však vyzerať pre tých, ktorí boli zvyknutí na športoveší vzhľad s výraznejšími krivkami karosérie dosť nudne. Nám sa však páči. Tento dizajn je v súlade s konzervatívnejšou filozofiou dizajnového štýlu Hondy. Nový dizajnový jazyk sa predstavil po prvykrát na koncepte Civic Prototype a vyzerá, že  sa rozšíri aj na ďalšie modely.

Rovnako ako v prípade exteriéru, aj v interiéri  pristúpili dizajnéri k jednoduchým tvarom bez zbytočných tvarových kreácii. Tento prístup prispieva k prehľadnému pracovisku vodiča a k pocitu priestrannosti.

Pocit vzdušnosti a priestoru zvyšuje nový systém difúzie vzduchu, ktorý vytvára záclonu čerstvého vzduchu vedľa a nad cestujúcimi prúdiacimi z jedinečných prieduchov v tvare písmena L umiestnených v horných rohoch palubnej dosky.

Honda HR-V e:HEV (5)

Vďaka kompaktnej integrovanej technológii hnacej sústavy a usporiadaniu stredovej nádrže spoločnosti Honda, si nové HR-V zachováva všestranné sedadlá Magic Seats, ktoré ponúkajú unikátnu flexibilitu, či už sklopenie sedadla na plocho „fold-flat“ alebo vyklopenie nahor „flip-up“ v závislosti od požadovaného nákladného priestoru. Úplne nový model HR-V e:HEV bude v Európe dostupný od konca roku 2021 – Zákazníci sa v prípade záujmu môžu zaregistrovať na adrese: www.honda.sk/nove-hr-v

Zdroj: Honda                                      Text: Honda+Lukáš Vajda   Foto: Honda

Reklama