Honda ukázala minulý týždeň oficiálne fotografie pripravovaného modelu Civic Type R, ktoré však stále niesli výrazne maskovanie.

Civic je model, ktorý sa môže pochváliť dlhou históriou. V modelovej ponuke japonskej značky Honda je už do roku 1972. Aktuálne je už vo výrobe  jedenásta generácia, ktorá bola predstavená v apríli tohto roka najprv ako sedan a o pár mesiacov neskôr aj ako hatchback. Teraz prichádza na rad najvýkonnejšia verzia hatchbacku, ktorá nesie tradičný názov Type R. V predaji ho môžeme očakávať v priebehu roka 2022.

Ako by mohol vyzerať uvedený nový model Honda Civic Type R sa podujali kolegovia z ruského autoportalu www.kolesa.ru s tým, že dali dole (aspoň digitálne) maskovacie folie.

2022-honda-civic-type-r (1)
Nová Honda Civic Type R

Je zrejmé, že športová verzia Hondy Civic Type R dostane citeľne rozšírený rozchod kolies vpredu aj vzadu a tým aj rozšírené blatníky. Vpredu sa objaví nový nárazník s veľkým prívodom vzduchu a pozdĺž okrajov budú umiestnené zvislé vzduchové kanály alebo ozdobné vložky. Mriežka chladiča bude o niečo väčšia a dostane športovú úpravu. Prahy dverí sa rozšíria a v ich spodnej časti budú po celej dĺžke kontrastné prekrytia. Nový je aj zadný nárazník s difúzorom a trojitým výfukom v strede. Vzhľad dotvára mohutné krídlo na veku kufra a nové zliatinové disky kolies.

Na uvedených ilustráciách sa odkrylo auto, ktoré môže svojim dizajnom mať väčší potenciál s oslovením zákazníkov ako predchodca, ktorý predsa len  svojim extravagantnejším dizajnom nemusel každému potencionálnemu zákazníkovi práve vyhovovať. Hlavne v Európe, ktorá preferuje konzervatívnejšie a tvarovo striedmejšie poňatie vzhľadu automobilov.

Zdroj: www.kolesa.ru
Lukáš Vajda

Reklama