Nová Honda Civic 11. generácie prichádza po verzii sedan aj vo svojej druhej karosárskej verzie hatchback.

Nová Honda Civic vo verzii hatchback dostala novú prednú mriežku chladiča pôsobiacu svojim vyhotovením športovejším dojmom a samozrejme tak ako sa od tejto verzie očakáva kompaktnejší tvar karosérie so skosenou zadnou častou vozidla. Vzadu si taktiež môžete všimnúť prepojené ( pri sedane sú samostatne) zadné svetlomety tenkou linkou tretieho brzdového svetla.

Nový Civic sa bude ponúkať výlučne ako hybridný model, ktorý sa stane najnovším modelom vybaveným pohonnou jednotkou e:HEV (hybridné elektrické vozidlo). Honda aj týmto plní cieľ vybaviť všetky európske hlavné modely do roku 2022 elektrifikovanými pohonnými jednotkami. V Amerike však bude nový Civic dostupný aj s atmosférickým 2,0 litrovým a taktiež  s 1,5 litrovým motorom podporeným turbom.

Nová Honda Civic (6)

Hybridnou pohonou jednotkou, sú už okrem nového modelu Civic, vybavené aj nedávno predstavené modely Jazz a Jazz Crosstar, model CR-V 2020, ako aj úplne nový model HR-V.

Od uvedenia na trh v roku 1972 bol Civic dobre prijímaný zákazníkmi po celom svete a predalo sa ho viac ako 27 miliónov kusov v 170 krajinách. Úplne nový Civic e:HEV má v tomto úspechu pokračovať a do Európy sa dostane na jeseň 2022.

Zdroj: Honda                                                                                            Lukáš Vajda

Reklama