Honda ukázala v predstihu pred premiérou, ktorá prebehne 28. aprila, na prvých fotografiách pripravovaný nový model  Civic 11. generácie.

Zatiaľ sa ukázal nový Civic v karosárskej verzii sedan, ktorý príde na trh ako prvý. A tiež iba len spredoboku. Na fotografiu jeho interiéru si musíme ešte počkať. Zverejnená skica interiéru prototypu  však odhalila  jednoduchý, elegantný interiér s 9-palcovou obrazovkou infotainmentu umiestnenou vyššie na palubnej doske.

Verzia hatchback príde taktiež ale až neskôr, podľa Hondy by sa tak malo stáť ešte tento rok. Zaujímavosťou je fakt, že sa bude vyrábať Spojených státech amerických.

Ako je vidieť dizajn exteriéru nadväzuje  na prototyp predstavený minulý rok na jeseň. Dizajnéri vsadili na uhladenejší a menej vyzývavý dizajnový štýl ako pri predchodcovi.  Či urobili dobre ukáže až trh, nám to však pripadá ako krok späť. Je však pravda, že týmto menej výstredným dizajnovým štýlom s jednoduchšími tvarmi žnú  dlhé roky úspechy u zákazníkov jeho nemeckí konkurenti.

Na ďalšie fotografie a informácie ohľadom nového modelu Honda Civic si budeme musieť ešte počkať. Spoločnosť Honda uviedla, že podrobné špecifikácie a ďalšie fotografie budú zverejnené 28. apríla pri premiére.  Čo však môžeme predpokladať takmer s istotou, že novy Civic bude vybavený elektrifikovaným pohonom po vzoru CR-V, Jazzu a novom HR-V s hybridnými pohonmi. Taktiež by nemala v ponuke chýbať aj športová verzia Type R s čisto spaľovacím motorom.

Zdroj: Honda                         Text: Michal Pospíšil   Foto: Honda

Reklama