Tretia generácia modelu Touran nadväzuje na redukovanú štylistickú čistotu predchodcu a pritom nadobúda ľahkosť a sviežejší charakter.

VW_Touran_2015_04

Interiér bol kompletne prepracovaný. V kabíne je štandardne 5 samostatných sedadiel, na želanie 7 sedadiel v troch radoch. Novo vyvinuté sklopné sedadlá Fold-Flat v druhom a treťom rade sú vybavené upevňovacími okami ISOFIX pre detské sedačky a indikáciou zapnutia bezpečnostných pásov. Batožinový priestor so základným objemom 743 litrov (pri 5-sedadlovej verzii) a celkovo 47 odkladacích priestorov v kabíne robia z nového modelu Touran príjemného sprievodcu na každý deň. Čistý vzduch v kabíne zabezpečuje na želanie montovaná 3-zónová automatická klimatizácia Pure Air, vybavená filtrom zachytávajúcim alergény. Nový Touran je prvým vanom vyvinutým na báze modulárnej stavebnice komponentov s priečne uloženým motorom MQB (Modulare Querbaukasten). S tým sú spojené rozličné konštrukčné a koncepčné výhody ako nápadne dlhý rázvor, krátke previsy karosérie a vďaka tomu lepšie využitie obstavaného priestoru. Napriek zväčšeným vonkajším rozmerom a zvýšeným požiadavkám na bezpečnosť a komfort je hmotnosť oproti predchodcovi nižšia o 62 kg. V kombinácii so zlepšenou aerodynamikou bolo možné dosiahnuť aj zníženie spotreby paliva.

Tri benzínové motory TSI s výkonmi 81 kW/110 k, 110 kW/150 k a 132 kW/180 k, ako aj tri turbodiesle TDI s výkonmi 81 kW/110 k), 110 kW/150 k a 140 kW/190 k sú podľa údajov výrobcu až do 19 percent úspornejšie. Všetky motory sú štandardne vybavené systémom Štart-Stop a režimom rekuperácie.

K dispozícii je široké spektrum nových asistenčných systémov a systémov infotainmentu. Okrem sériových multikolíznych bŕzd je v ponuke radarový tempomat ACC s funkciami Front Assist a City Brake, asistent pre jazdu v dopravnej zápche, proaktívny bezpečnostný systém, Side Assist s asistentom pre vyparkovanie a asistenčný systém pre manévrovanie s prívesom Trailer Assist. Novinkou v ponuke vybavenia pre sú aj elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, funkcia automatického otvárania dverí batožinového priestoru Easy Open (aktivovaná pohybom nohy), voľba jazdného profilu, ako aj výkonné reflektory zo svietiacich diód LED. Pre nový Touran je na výber celkovo 5 rádiových a rádionavigačných systémov. Pre všetky systémy je k dispozícii tuner digitálneho rozhlasového vysielania DAB+. Pre tri špičkové systémy bude Volkswagen ako novinku ponúkať aplikáciu „App Connect“ a s ňou funkcie „Car Play“ (Apple), „Android Auto“ (Google) a „MirrorLinkTM“, umožňujúce zobrazovať a ovládať rozličné aplikácie na monitore systému infotainmentu. Predovšetkým pre rodiny ponúka Touran ešte ďalší prvok vybavenia na želanie: elektronické zosilnenie hlasu. Pri tomto systéme sa hlas snímaný mikrofónmi v prednej časti kabíny zosilňuje a prenáša reproduktormi v zadnej časti kabíny.

Zvlášť športovo pôsobí Touran s kompletmi vybavenia R-Line od Volkswagen R. Komplet R-Line „Exterieur“ obsahuje okrem iného špeciálne nárazníky R-Line. V interiéri komplet R-Line „Interieur“ dodáva dynamické akcenty napríklad špeciálnymi poťahovými látkami sedadiel.

Verejná premiéra nového modelu Touran bude budúci týždeň na Ženevskom autosalóne. Predpredaj nového Volkswagen Touran v SR je plánovaný na august 2015.

 

VIDEO

 

FOTOGALÉRIA

Reklama