PRIDAJ SA K NÁM NA INSTAGRAM A SLEDUJ STORIES

Pri uvedení na trh bude nové Audi A7 Sportback v ponuke len s benzínovým motorom 3.0 V6 TFSI.

Predná časť karosérie je širšia a nižšie umiestnená oproti Audi A8. Úzke reflektory, maska chladiča a plochá predná časť vyjadrujú už na prvý pohľad športový charakter modelu Gran Turismo. Reflektory sú k dispozícii v troch verziách, z ktorých dominuje HD Matrix LED s laserovými diaľkovými svetlami. Športový charakter veľkého kupé potvrdzujú aj tieto údaje – Audi A7 Sportback má dĺžku 4969 mm, rázvor 2926 mm, šírku 1908 mm, ale výšku iba 1422 milimetrov. Batožinový priestor má základný objem 535 litrov, po sklopením zadných sedadiel využiteľný 1390 litrov. 

Po vzore novej A8-čky prichádza aj A7 Sportback s novou koncepciou ovládania MMI touch. Tá nahrádza kombinovaný otočný/tlačidlový ovládač, ako aj konvenčné tlačidlá a ovládače predchádzajúcich modelov dvoma veľkými dotykovými displejmi s vysokým rozlíšením. Horným displejom vodič ovláda infotainment. Dolný displej s uhlopriečkou 8,6 palca umožňuje ovládanie klimatizácie, komfortných funkcií a zadávanie textu. Nové Audi A7 Sportback má sériovo MMI rádio, na želanie systémy MMI navigácia alebo MMI navigácia plus. Na výber sú štyri ozvučovacie systémy. Vrcholový – Bang & Olufsen Advanced Sound System, prináša 3D zvuk aj na zadné sedadlá.  Na želanie Audi dodáva head-up displej, ktorý premieta dôležité informácie na predné okno. Spolu so systémom MMI navigácia plus výrobca montuje digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit s uhlopriečkou 31,2 cm.

Tlačidlom AI vodič aktivuje systémy Audi AI parkovací pilot a Audi AI garážový pilot, ktoré budú dostupné v priebehu roka 2018. Tieto systémy samočinne, bez zásahu vodiča zavedú nové Audi A7 Sportback do parkovacieho miesta alebo do garáže a opäť von z neho. Vodič môže predtým vystúpiť z vozidla a funkciu spustiť pomocou aplikácie myAudi App na svojom smartfóne. Okrem systémov Audi AI je pre nové Audi A7 Sportback k dispozícii celkovo 39 asistenčných systémov na odľahčenie vodiča. Sú združené do troch balíkov: asistenčný balík Audi AI Parkovanie, asistenčný balík Mesto s novým križovatkovým asistentom a asistenčný balík Tour. Ten obsahuje okrem iného asistent efektívnej jazdy, ktorý podporuje spôsob jazdy šetriaci palivo, a adaptívny asistent pre jazdu, ktorý dopĺňa adaptívny tempomat ACC podpornými korekciami riadením pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu. 

Pri uvedení na trh bude nové Audi A7 Sportback v ponuke len s benzínovým motorom 3.0 V6 TFSI spriahnutý so 7-stupňovou automatickou prevodovkou S tronic  – výkon 250 kW/340k a maximálny krútiaci moment 500 Nm. Z nuly na stovku zrýchli za za 5,3 sekundy, maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Krútiaci moment sa prenáša na všetky kolesá prostredníctvom systému quattro s technológiou ultra, ktorý v záujme zníženia spotreby paliva pripína zadné kolesá do záberu iba vtedy, keď je to potrebné. Udávaná kombinovaná spotreba je len 6,8 litra na 100 km.

Krátko po štarte výroby budú nasledovať ďalšie šesťvalcové a štvorvalcové benzínové a naftové agregáty. Nové Audi A7 Sportback sa bude vyrábať v závode Neckarsulm a na nemeckom trhu sa začne predávať koncom februára 2018. Základná cena je od 67 800 €.

 

Reklama