Renault  pracuje na najnovšej generácii Dacia Sandero. Kolegovia z auto-média www.kolesa.ru  ukazujú, ako  bude tento model  pravdepodobne vyzerať.

Zatiaľ čo v Európe poznáme tento model pod názvom Dacia Sandero, na určitých trhoch ako napríklad v Rusku, Južnej Afrike alebo Južnej Amerika sa predáva aj ako Renault Sandero. Táto ilustrácia zobrazuje tento model s logom a prednou maskou Renault. Vo vyhotovení Dacia bude vyzerať takmer rovnako, s výnimkou prednej masky a loga.

Ilustrácia ukazuje nové Sandero v oveľa štýlovejšom vyhotovení ako  bol doterajší model. Jeho dynamicky strihnutá karoséria napodobňuje súčasný Renault Clio. Na dynamike vozidlu pridáva  aj predná maska so štíhlejšími svetlometmi. Zadná časť s menšími zadnými svetlometmi pripomína  Renault Zoe.

Nové modely Dacia a Renault Sandero budú postavené na rovnakej  platforme CMF-B ako Clio, Captur a Nissan Juke. Taktiež pohonné jednotky budú zdieľať s týmito koncernovými modelmi. Preto môžeme očakávať pod kapotou benzínové  trojvalce 1,0 SCe s atmosférickým nasávaním a  1,0  TCe s turbodúchadlom a 1,5-litrový štvorvalcový  turbodiesel.

Na 1,6-litrovú hybridnú pohonnú jednotku E-Tech s výkonom 138 koní ako má najnovšia generácia modelu Clio si však zrejme ešte budeme musieť počkať.

Očakávať novú Daciu Sandero môžeme ešte tento rok.

Reklama