Na internete kolujú prvé špionážne fotografie pripravovanej novej Dacie Logan. Zatiaľ však s maskovaním. Kolegovia z autoportalu www.kolesa.ru toto maskovania „dali dole“ a ukázali na uvedených fotomontážach, akoby mohla nová Dacia Logan vyzerať. Logo Renaultu používa Dacia v Rusku (a aj v niektorých iných kútoch sveta) na svojich modeloch.

Súčasný Logan druhej generácie sa vyrába od roku 2012. Po ôsmich rokoch nastal čas na výmenu generácii.  Je veľmi pravdepodobné, že nový Logan bude predstavený už tento rok, napríklad na septembrovom autosalóne v Paríži.

Očakáva sa, že Dacia Logan bude postavený na platforme CMF-B, ktorú už používajú nové modely Renault Clio , Captur a Nissan Micra. Zavedenie novej platformy CMF-B si vynútila aj pripravovaná 48V mild-hybridná technológia, ktorá by už nebola kompatibilná s platformou B0.

Aj keď nie sú k dispozícii žiadne informácie o ponuke motorov, môžeme predpokladať, že si požičia niektoré motory z modelu Clio hatchback. Medzi nimi – 3-valec  1,0 s výkonom 65 a 75 koní, ako aj preplňovanú verzia s výkonom 100 koní.

Reklama