Elon Musk hovorí, že výroba 2.generácie nového modelu Tesla Roadster bude odložená, a na rad príde až po Cybertrucku.

 

Ľudia, ktorí zaplatili rezervačné poplatky, by sa mali vyzbrojiť veľkou trpezlivosťou, nakoľko nový Roadster nepríde na trh tento a pravdepodobne ani budúci rok. V dvojhodinovom rozhovore s Joe Roganom, ktorý bol zverejnený vo štvrtok 7. mája, generálny riaditeľ Tesla Elon Musk uviedol, že uvedenie plánovaného športového vozidla Roadster do výroby by sa malo oneskoriť.

Pritom športový elektromobil Tesla Roadster 2. generácie absolvoval svoj debut už pred dva a pol rokom, v novembri 2017, s prísľubom uvedenia na trh v roku 2020. Neskôr spoločnosť Tesla uviedla posun až po uvedení modernizovaného Modelu S. Teraz je posun naplánovaný až po spomínanom Cybertrucku. Berúc do úvahy, že Cybertruck má byť uvedený na automobilový trh koncom roku 2021, tak to znamená, že Tesla Roadster nepríde skôr ako v roku 2022.

Tesla Roadster 2. generácie

Keď sa Rogan pýtal, kedy si budú môcť zákazníci reálne kúpiť Roadster, Musk odpovedal, že nedokáže uviesť dátum, pričom dodal, že zvýšenie výroby SUV modelu Y a výstavba montážneho závodu v Berlíne boli prvoradejšími prioritami. Elon Musk skrátka hovorí, že nový Roadster nie je v žiadnom prípade pre automobilku prioritou. Je len akousi čerešničkou či dezertom. Jeho zdôvodnenie bolo totiž metaforické: „Roadster je skrátka niečo ako dezert. Najprv si musíme dať mäso a zemiaky, zeleninu a podobné veci, a až potom príde rad a dezert “povedal Musk.