Ibiza je najúspešnejším modelom značky SEAT, za uplynulých 30 rokov sa z neho predalo na celom svete vyše päť miliónov. Modernizovaný SEAT Ibiza, ktorý prichádza práve do predaja má potenciál pokračovať ďalej v úspešnom ťažení  tejto modelovej rady.

Nová Ibiza, ktorá prichádza práve do predaja neprináša na prvý pohlaď výrazne nič nové (až na reflektory s dennými svetlami z LED diód, nové disky z ľahkej zliatiny veľkosti 16“ a 17“, ako aj nové odtiene laku karosérie Moonstone Silver a Chilli Red ), to je však len zdania. Exteriér, resp. samotný dizajn síce ostáva de facto rovnaký,  napriek tomu je  pre zákazníka pripravený výrazne inovovaný modelový rad: nové motory, rozmanité možnosti individualizácie, nové bezpečnostné systémy a predovšetkým úplne nová ponuka konektivity a infotainmentu robia z neho jednu z najlepších a najvšestrannejších ponúk svojej triedy. Nový podvozok zvyšuje komfort na novú úroveň, prepracovaný interiér ďalej zvyšuje kvalitatívny dojem.

Nová úroveň individualizácie
SEAT Ibiza vsadil na oslovenie zákazníkov nie faceliftom samotného dizajnu, ale koncepciou založenou na mnohorakých možnostiach individualizácie exteriéru a i interiéru  podľa osobného vkusu (rozličné dekoračné prvky, nové disky kolies, nové odtiene laku karosérie…viď foto)

Nové bezpečnostné systémy
Systém monitorovania únavy vodiča rozozná znižujúcu sa koncentráciu vodiča podľa spôsobu ovládania vozidla a včas ho upozorní na potrebu prestávky. Ďalším bezpečnostným systémom v modelovom rade SEAT Ibiza sú multikolízne brzdy, ktoré po silnom náraze automaticky zabrzdia vozidlo aby nedošlo k sekundárnej kolízii. Keď sa pri náraze nafúkne airbag, systém automaticky zabrzdí vozidlo a aktivuje výstražné svetlá.

Nová generácia motorov
Modernizovaný SEAT Ibiza dostal novú generáciu benzínových motorov a turbodieslov TDI. Základným benzínovým motorom je atmosferický  trojvalec s objemom 1,0 litra 55 kW (75 k), ďalej   turbodúchadlom prepĺňaný 1,0 TSI 70 kW (95 k, 160Nm) alebo 81 kW (110 k, 200Nm). Nové trojvalce majú konštrukciu s variabilným časovaním ventilov a zberným výfukovým potrubím integrovaným do hlavy valcov pre optimálny tepelný manažment a vysokú účinnosť. Turbo-verzia 1.0 TSI má nasávacie potrubie s integrovaným kvapalinovým chladičom komprimovaného vzduchu, variabilné časovanie nasávacích i výfukových ventilov, ako aj tepelný manažment s troma TECHNOLOGY TO ENJOY rozličnými okruhmi chladiacej kvapaliny, ktorý prispieva k redukcii emisií vo fáze zohrievania motora na prevádzkovú teplotu. Ďalšou novinkou je štvorvalec 1.4 TSI ACT  110 kW (150 k, 250Nm) s vypínaním valcov, čo prispieva k priaznivej spotrebe paliva iba 4,8 litra na 100 km v kombinovanom cykle (podľa výrobcu). Nový trojvalcový turbodiesel 1.4 TDI má kvôli zníženiu hmotnosti hliníkový blok motora a modul vyťažovacích hriadeľov na zvýšenie kultúry chodu. Všetky nové trojvalce a štvorvalce samozrejme spĺňajú najnovšiu emisnú normu EU6. Systém Štart-Stop je k dispozícii pre všetky motory v novom modelovom rade SEAT Ibiza. Motor 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) sa na želanie môže kombinovať aj so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

VISTADIFERENT

SEAT Drive Profile s adaptívnymi tlmičmi pruženia DCC
SEAT Ibiza dostával od nás v testoch za jazdné vlastnosti pozitívne hodnotenie. V modernizovanej verzii  však aj v tomto smere nezaspalo na ružiach a podľa slov automobilky  zlepšilo prácu riadenia s elektromechanickým posilňovačom a ešte viac však zlepšil komfort jazdy. Na to boli pružiny, tlmiče pruženia a stabilizátory úplne novo vyladené. Na želanie sa montuje systém SEAT Drive Profile s adaptívnymi tlmičmi pruženia DCC. Tlmiče s elektronickou reguláciou majú dve prepínateľné charakteristiky – komfortnú a športovú. Súčasne so zmenou charakteristiky sa mení aj intenzita účinku posilňovača riadenia.

MirrorLink a aplikácia Sygic Car Navigation
MirrorLink umožňuje bezpečne ovládať smartfón a mnohé jeho funkcie a aplikácie prostredníctvom multimediálneho infotainmentu. Ovládacie rozhranie smartfónu je možné prednastaviť pred pripojením smartfónu ku infotainmentu. Zároveň je možná aktívna funkcia „zrkadlenia“ navigačných informácií aplikácie Sygic Car Navigation, ktoré sú zobrazované na dotykovom monitore v novo koncipovanom kokpite modelu Ibiza.

Nová aplikácia SEAT ConnectApp
Prvá aplikácia vytvorená pre fungovanie s multimediálnym systémom Full-Link s funkciou MirrorLink bola aplikácia SEAT DriveApp. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete byť online a ovládať Váš mobilný telefón cez MirrorLink. Môžete sledovať novinky na sociálnych sieťach Facebook a Twitter, prípadne môžete sledovať Vaše obľúbené RSS kanály. Taktiež môžete priamo posielať sms správy na vybrané telefónne kontakty. Nová aplikácia SEAT ConnectApp využíva integráciu smartfónu cez MirrorLink .

Novou, exkluzívnou funkciou je ovládanie gestami: krátkymi ťahmi prstov na dotykovom monitore SEAT Media Systému sa dajú vyvolať funkcie ako hovory alebo kontakty v mobilnom telefóne. Uvítacia obrazovka SEAT ConnectApp poskytuje individualizovateľné informácie ako aktuálna predpoveď počasia alebo správy zo sociálnych sietí ako Facebook a Twitter alebo RSS. Novinkou v tejto aplikácii je, že dokážete odpovedať na príspevky zo sociálnych sietí a to prostredníctvom hlasového zadávania. S funkciou Smart Tips sa aplikácia „učí“ individuálne preferencie vodiča ako časté ciele jazdy a upozorňuje ho na termíny.

SEAT Full Link
SEAT Full Link integruje okrem rozhrania MirrorLink aj funkcie Apple Car Play a Android Auto. Napríklad pri operačnom systéme Apple iOS sú to v súčasnosti funkcie telefón, správy, hudba a mapy, v budúcnosti pribudnú ďalšie.

Infotainment najnovšej generácie
Systémy infotainmentu s dotykovými monitormi a integrovanou navigáciou môžu prehrávať hudobný záznam z iPod-u a smartfónu, pripojeného cez USB alebo Bluetooth. Na želanie môžu byť doplnené tunerom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+. MediaSystem plus má integrované aj hlasové ovládanie a funkciu MirrorLink na integráciu smartfónu. Nový SEAT Sound System s osobitným zosilňovačom, šiestimi reproduktormi a subwooferom v 10-litrovej ozvučnici, umožňujúci individuálne nastavenie zvukového menu. Na želanie sa dodáva parkovacie senzory vpredu a vzadu aj cúvacia kamera.

FOTOGALÉRIA

 

Reklama