Spoločnosť Hyundai Motor predstavila faceliftovaný modelový rad i20 s modernejším dizajnom, ako aj vylepšenými bezpečnostnými systémami Hyundai SmartSense. Na Slovensku sa modernizovaný Hyundai i20 v päťdverovej verzii a verzii Active začne predávať v letných mesiacoch tohto roku s 5-ročnou zárukou bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Okrem kaskádovitej masky má i20 aj nový predný nárazník, ktorý mu dodáva výraznejší charakter. Na zadnej časti majú päťdverový i20 aj i20 Active modifikovaný zadný nárazník a zadné skupinové svetlá. K výraznejšiemu vzhľadu päťdverovej verzie prispievajú aj 15 resp. 16 palcové disky z ľahkej zliatiny s novým dizajnom. Posádka nového modelu i20 naďalej profituje z priestranného interiéru kabíny a batožinového priestoru so základným objemom 326 litrov (podľa normy VDA).

Na výber bude 10 farieb karosérie. Z nich tri – Tomato Red, Champion Blue a Clean Slate sú nové a dopĺňajú existujúce farby Passion Red, Aqua Sparkling, Cashmere Brown, Sleek Silver, Stardust, Polar White a Phantom Black.

Nový interiér Blue má úzke obklady modrej farby, prebiehajúce po celej šírke prístrojového panelu a okolo vnútorných kľučiek dverí. Interiérové prevedenia Red Point a Blue Point obsahujú zase červené, resp. modré akcenty, umožňujúce zákazníkom vytvoriť individuálnejší vzhľad v kabíne. Ako alternatíva je interiér i20 naďalej k dispozícii v doterajších vyhotoveniach Black alebo Greyish Blue.

Okrem nových farieb interiéru prináša modernizovaná i20 rozličné prvky konektivity, umožňujúce plynulú integráciu vášho smartfónu s vozidlom. Na výber budú štyri rozličné systémy infotainmentu. Okrem základného audiosystému, vybaveného displejom s uhlopriečkou 9,7 cm (3,8 palca), je k dispozícii aj systém s monochromatickým displejom s uhlopriečkou 12,7 cm (5 palcov). Nový audiosystém Display Audio je vybavený farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov). Prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto si môžete pripojiť svoj smartfón a jeho funkcie ovládať na dotykovom displeji audiosystému. Takýmto spôsobom môžete využívať napr. navigačnú funkciu smartfónu od Apple alebo Googlu. Najlepší systém infotainmentu, takisto s displejom 17,8 cm, obsahuje navyše integrovanú navigáciu a online služby Live Services.

Hyundai i20 Active

Modernizovaný Hyundai i20 prichádza s trojicou benzínových motorov. Základ predstavuje prepĺňaný trojvalec 1.0 T-GDI, ktorý je na výber v dvoch výkonových modifikáciách pre všetky typy karosérie. Základná verzia dosahuje výkon 74 kW/100 k a štandardne sa montuje s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, výkonnejšia verzia s 88 kW/120 k má 6-stupňovú prevodovku. Na želanie sa pri obidvoch verziách montuje 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7DCT, ktorá predstavuje novinku v modelovom rade i20. Pri päťdverovej verzii karosérie je ďalej k dispozícii aj štvorvalec s objemom 1,2 litra s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou v dvoch výkonových verziách s 55 kW/75 k alebo 62 kW/84 k. Pre Hyundai i20 Active je ako ďalší motor dostupný štvorvalec 1,4 litra s výkonom 74 kW/100 k. Tento motor sa kombinuje výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Všetky motory sú štandardne vybavené systémom stop-štart ISG (Idle Stop and Go), ktorý prispieva k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2. Táto úspora je podľa automobilky citeľná, zvlášť citeľná pri jazde v mestskej premávke.

Modernizovaný Hyundai i20 môže byť za príplatok vybavený najmodernejšími systémami aktívnej bezpečnosti a asistenčnými systémami Hyundai SmartSense. Patria k nim Lane Departure Warning System (vizuálne a akusticky vás upozorní, keď začne vozidlo samé vybočovať z jazdného pruhu), Lane Keeping Assist (systém pomocou kamery rozoznáva čiary vodorovného dopravného značenie jazdných pruhov na ceste a po vizuálnom a akustickom upozornení automaticky vráti vozidlo do bezpečnej pozície), Forward Collision Avoidance Assist (bezpečnostný systém, ktorý vás upozorňuje na nebezpečné situácie a automaticky zabrzdí vozidlo, ak je to nevyhnutné), Driver Attention Warning (systém analyzuje rozličné informácie ako uhol natočenia volantu, krútiaci moment na volante, polohu vozidla v jazdnom pruhu, čas jazdy a ďalšie. Keď systém zistí odchýlku spôsobenú únavou, tak vás upozorní zvukovým signálom a textovou správou, aby ste si urobili prestávku v jazde na odpočinok) a High Beam Assist (jedná sa o asistenčný systém diaľkových svetiel, ktorý pomocou kamery rozoznáva protiidúce vozidlá i vozidlá idúce vpredu v tom istom jazdnom pruhu a automaticky prepína na tlmené svetlá, aby nedochádzalo k oslňovaniu iných vodičov. Keď pred vami nie sú iné vozidlá, systém automaticky prepne na diaľkové svetlá).

Reklama