Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA štartuje na Slovensku s cenou 14 990 € vo výbave ACTIVE s motorom 1,2 TSI s výkonom 63 kW. Verziu kombi je možné objednať s príplatkom 850 € vrátane strešného nosiča.

Modernizovaná OCTAVIA dostala oddelené predné svetlomety, čo sa nie každému musí na prvý pohľad páčiť. V oddelených svetlometoch (za príplatok Full LED) je spodná linka masky chladiča zalomená v inom uhle a kapota o niečo ostrejšie tvarovaná. Výsledná maska ​​tak pôsobí výraznejšie oproti predchodcovi. Postupom času sa nám to v redakcii čím ďalej tým viac pozdáva a chválime automobilku za odvážny krok. V zadnej časti sa len ľahko pozmenila grafika svetiel.

Zmeny nastali aj v interiéri kde po novom nájdeme infotainment  modernizovaného systému Bolero aj navigačné systémy Amundsen a Columbus disponujú teraz displejmi v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk. Systém Columbus má displej s uhlopriečkou 9,2 palca, disponuje WLAN-Hotspotom, 64 GB SSD pamäťou, DVD mechanikou, dvoma slotmi na SD kartu a USB konektorom. 

Modernizovaná OCTAVIA dostala oddelené predné svetlomety

Modernizovaná OCTAVIA je k dispozícii s piatimi benzínovými motormi TSI a štyrmi dieslovými motormi TDI. Agregáty majú zdvihový objem od 1,0 do 2,0 litra, výkonnostné spektrum začína na 63 kW (84 k) a končí pri 135 kW (184 k). Pre všetky agregáty okrem základnej motorizácie je k dispozícii okrem manuálnej prevodovky aj šesť alebo sedemstupňová prevodovka DSG. Pre motory 1,8 TSI a 2,0 TDI ponúka ŠKODA aj pohon všetkých kolies 4×4. V ponuke je voliteľný Adaptívny podvozok (Dynamic Chassis Control), ktorý umožňuje meniť charakteristiky posilňovača riadenia a tlmičov v režimoch Comfort, Normal a Sport.

ŠKODA OCTAVIA G-TEC ponúka ekonomickú prevádzku vďaka agregátu 1,4 TSI (81 kW), ktorý využíva stlačený zemný plyn (CNG). V ponuke je so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Všetky motorizácie plnia emisnú normu EU6.

Infotainment Columbus disponuje 9,2 palcovým displejom v sklenenom dizajne.

Modernizovanú ŠKODU OCTAVIA už možno predobjednať. K dispozícii bude s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km a službami ako je doživotná Garancia mobility Premium či Servisné balíky v rámci doplnkovej výbavy.


NA STIAHNUTIE
Cenník, technické info, výbava ⇐

 

VIDEO

Exteriér

Interiér

Reklama