Najnovší MINI John Cooper Works sa dočkal verzie s otvorenou strechou.

Rozmery vozidla sú väčšie oproti predchádzajúcom generácii (viď údaje na konci článku). Kapacita batožinového priestoru je zväčšená na 215 litrov pri zatvorenej a 160 litrov pri otvorenej streche.

Pod kapotou ukrýva štvorvalcový 2-liter vyvinutý špeciálne pre modely John Cooper Works s výkonom 170 kW/231 koní (oproti predchádzajúcej generácii nárast o 29 kW/39 k). Vďaka konštrukcii piestov, turbodúchadla a výfukového systému má opäť ten správny chrapľavý zvuk. Pre športových nadšencov je dodávaný v štandardnej výbave so 6.stupňovým manuálom. Vo voliteľnej výbave je samozrejme 6.st-automat Steptronic. Takto ladané MINI zrýchli na stovku za 6,5 sekundy (automat 6,6 s). Udávaná kombinovaná spotreba paliva je 6,5 litra/100 km (automat 5,9 l). Maximálna rýchlosť je stanovená na 242 km/h (automat 240 km/h).

Štandardná výbava obsahuje plne automatickú prevádzku novej látkovej strechy, klimatizáciu, jazdné režimy MINI, rádio MINI Boost s výstupmi AUX-IN a USB, ako aj parkovacieho asistenta. Vo voliteľnej výbave nájdeme prvky tuningu podľa vlastného výberu. Okrem tuningu nájdeme v ponuke napr. dvojzónovú automatickú klimatizáciu s režimom kabrioletu, dažďový senzor s automatickou kontrolou denných svetiel. Balíček Excitement obsahuje logo MINI premietané z vonkajšieho spätného zrkadla na cestu pred dverami vodiča,  navigačný systém Professional s dotykovým ovládaním, kryty vonkajších spätných zrkadiel v červenej farbe Chilli Red ako aj 18-palcové dvojfarebné kolesá z ľahkej zliatiny CupSpoke John Cooper Works.

Rozmery exteriéru:
Dĺžka: 3 874 mm
Šírka: 1 727 mm
Výška: 1 415 mm
Rázvor: 2 495 mm

Reklama