Elektrická trieda E, konkrétne model Mercedes EQE, sa predstaví už septembri. Na fotografii ukazujeme ako by mohol tento model vyzerať.

Po SUV a triede S dostane aj trieda E dostane elektrickú verziu. Pre upresnenie však v skutočnosti pôjde o niečo kratší model ako je trieda E s odlišným vzhľadom exteriéru a interiéru.

Vnútorné rozmery však budú napriek kratšej karosérie v pozdĺžnom smere väčšie, zodpovedajúce dokonca dlhej verzii triedy E, ktorá je v súčasnosti k dispozícii iba v Číne .

Mercedes potvrdil, že nový model Mercedes EQE  predstaví v septembri na autosalóne IAA v Mníchove, ktorý bol predtým známy ako frankfurtský autosalón. Uvidíme či už aj na živo alebo len online v dôsledku pokračujúcich problémov s covidom.

Na internete už nejaký ten čas koluje viacero špionážnych fotografiách a videí, zatiaľ však s výrazným maskovaním. Chvíľu si ešte počkáme, kým EQE začne zhadzovať niektoré zo svojich maskovaných krytov. Napriek maskovaniu však je vidieť podľa tvarov karosérie, že pôjde o elegantný sedan. Na uvedenej ilustrácii však Autotest ukazuje vďaka exkluzívnej spolupráci s ilustrátorom  Reichel-Car Design, ako by mal tento nový model vyzerať.

Elektrický pohon

Automobil bude pravdepodobne vybavený hnacou sústavou s rôznymi výkonovými verziami a rôznym dojazdom ( minimálne cca 600km). Pohon sa bude prenášať  na zadné alebo všetkých kolesá AWD. Verzia s pohonu všetkých kolies sa pravdepodobne predstaví ako prvá, neskôr budú nasledovať varianty s pohonom zadných kolies.

Hovorí sa, že vozidlo s pohonom všetkách kolies  bude ponúkať výkon okolo 402 koní a krútiaci moment 765 Nm.

Text: Michal Pospíšil                                                          Foto: Bernhard Reichel

Reklama