Vrchol luxusu v ponuke nemeckej automobilky Mercedes-Maybach Pullman je už piatou z celkovo siedmych plánovaných verzií najnovšej generácie „S-ka“.

mercedes-maybach-pullman-0

Pod kapotou nájdeme 6-litrový dvanásťvalec s dvojitým preplňovaním, výkonom 390 kW/530k a krútiacim momentom 830 Nm. Čo sa týka rozmerov je nový Pullman dlhý 6 499 mm (+1383), vysoký 1 598 mm (+100). Rázvor náprav činí obdivuhodných 4 418 mm.

Pullman bol od začiatku predovšetkým o maximálnom pohodlí posádky a tak disponuje naozaj luxusnou kabínouS rozložením sedadiel 2+2+2 je aj tentokrát možné dvojicu protismerných sedadiel zložiť a tak docieliť ešte viac priestoru. Prioritná je totiž dvojica osobitných polohovateľných masážnych kresiel v poslednom rade, ktoré rozdeľuje stredový tunel s chladiacim boxom. Vzadu nájdeme takisto viacero vankúšov, pohodlie počas cestovania spríjemňuje luxusné a upokojujúce osvetlenie s možnosťou zmeny intenzity a odtieňu, či viacero parfémov spolupracujúcich s klimatizáciou. Za zmienku stojí obrazovka s uhlopriečkou 18,5 palca alebo tri analógové budíky zobrazujúce čas, informácie o teplote a aktuálnej rýchlosti. Pri jazde si pasažieri môžu vychutnávať trojrozmerný High-End zvuk hudobného systému Burmester. Priestor pre pasažierov a šoféra diskrétne oddeľuje stena, pričom jej sklenenú časť je možné stiahnuť dole, spriehľadniť alebo naopak stmaviť.

Oficiálna premiéra je naplánovaná na Ženevskom autosalóne. Do predaja sa dostane na začiatku roka 2016 s cenovkou začínajúcou od 500-tisíc €.

FOTOGALÉRIA

Reklama