Najluxusnejšie SUV Mercedes-Maybach GLS  z portfólia automobilky zo Stuttgartu  debutovalo na Guangzhou Auto Show v Číne, namiesto prebiehajúceho autosalónu v Los Angeles.  

Aj to hovorí o dôležitosti čínskeho trhu pre tento superluxusný SUV model. Inak klientela vyhľadávajúca túto značku nie je na daný segment luxusných áut práve malá.  Od uvedenia na trh (v roku 2015) bolo na celom svete predaných viac ako 45 000 rôznych verzií Mercedes-Maybach S.

Majestátny vzhľad 

Mercedesom- Maybach GLS 600 4MATIC postavený na 22“ kolesách ( za príplatok aj 23“ kolesá)  vizuálne vyzerá tak, ako ma takýto model vyzerať- t.j. vyžaruje z neho majestátnosť a luxus. Keď ho môžeme porovnať s konkurenciou,  napríklad  s BMW X7, tak Mercedes- Maybach GLS 600 4MATIC po vizuálnej stránke,  podľa našeho subjektívneho vnímania vyjde ako víťaz.  Skrátka BMW X7 v porovnaní s Mercedesom- Maybach GLS 600 4MATIC pôsobí chladnejším a  menej okázalým dojmom. V disciplíne „krásy“  mu búdu vyrovnanejší súperi z Britských ostrovov:  Bentley Bentayga a Aston Martin DBX, ktorý budú v podstate jeho priami konkurenti.

Mercedes- Maybach GLS 600 4MATIC je poháňaný 4,0-litrovým motorom V8 s max. výkonom 558 koní pri 6 000 – 6 500 ot / min a max. krútiacim momentom 730 Nm pri 2 500 – 5 000 ot / min. Tento variant motora bol vyvinutý výlučne pre Maybach a je kombinovaný so 48-voltovým systémom EQ Boost , ktorý dodáva 22k (16 kW) výkonu a 250 Nm krútiaceho momentu.

Hnacia sústava umožňuje vozidlu Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC s hmotnosťou  2,78 tony zrýchliť z 0 na 100 km / h za 4,9 sekundy a dosiahnuť elektronicky obmedzenú max. rýchlosť 250 km / h. Ešte udávaný  udaj spotreby – 11,7l/100km- ten však pre tento solventný  typ klientely bude zrejme ako podružný.

Luxus je štandard

O maximálnu úroveň komfortu cestovania v kabíne Mercedes-Maybach GLS 600 sa starajú nielen vpredu ale aj vzadu dve sklápacie, klimatizované  a masážnou funkciou vybavené sedadlá,  rovnako ako v triede  Mercedes-Maybach S.

V štandardnej výbave je celý rad prvkov výbavy. Napríklad nechýba panoramatické posuvné a výklopné strešné okno, elektricky ovládané slnečné rolety vzadu jemné kožené čalúnenie Nappa a vzduchové odpruženie. Za príplatok je možne vybaviť  interiér stredovou konzolou s rozťahovacími a skladacími stolmi vrátane chladničky  s priestorom pre fľaše šampanského.

Zadný tablet MBUX v stredovej konzole alebo v lakťovej opierke medzi zadnými sedadlami je tiež štandardom a umožňuje cestujúcim ovládať komfortné a zábavné funkcie. Pevná stredová konzola je voliteľná a môže byť vybavená rozťahovacími a skladacími stolmi a dokonca aj chladničkou s priestorom pre fľaše šampanského. Ďalej ako súčasť voliteľného balíka Air-Balance je v ponuke možnosť si vybrať z niekoľkých špeciálne vyvinutých vôní.

Čerešničkou na torte samotnej výbavy vozidla  sú elektricky sa vysúvajúce nástupné lišty. Zabezpečujú pohodlnejšie  nastupovanie a vystupovanie z vyššej polohy sedenia.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC sa očakáva , že príde na trh v  druhej polovici roku 2020. Automobilka neodhalila podrobnosti o cenách, očakáva sa však, že začne v USA okolo 200 000 dolárov. Okrem USA bude samozrejme k dispozícii aj pre spomínanú Čínu, pre Blízky východ a Európu. To sú pre tento model ťažiskové trhy.

Reklama