Na konci minulého roka uviedol Mercedes športovú verziu AMG modelu A s označením 35 4Matic. Teraz po hatchbacku pridáva do ponuky aj sedan.

Štvrtá generácia sedanu A 35 4Matic ukrýva pod kapotou rovnaký štvorvalcový benzínový dvojliter s výkonom 225 kW/ 302 k a krútiaci moment 400 Nm ako hatchback. Celkový výkon posiela na všetky štyri kolesá za pomoci dvojspojkovej automatickej  prevodovky AMG Speedshift 7G a pokročilého pohonu všetkých kolies 4MATIC. Z nuly na stovku zrýchli za 4,8 sekundy.

Podobne ako hatchback, aj nový Mercedes-AMG A 35 Sedan sa môže odlišovať od iných modelov triedy A vďaka športovým komponentom. S verziou AMG dostanete športovejší predný nárazník, 18-palcové zliatinové disky (za príplatok 19-palcové), zadný spojler s difúzorom a štvoricou koncoviek výfukov.

Kabína je opäť taktiež identická s hatchbackom. Štandardom je digitálny prístrojový štít s možnosťou individualizácie podľa vlastných preferencií. Celok dopĺňa multifunkčný centrálny dotykový displej, na ktorom možno nastaviť jazdné programy, pričom v rámci AMG Track Pace ukazuje telemetrické dáta ako pretekárske automobily. Ďalšou zaujímavosťou je touchpad na stredovom tuneli s pridanými tlačidlami pre nastavenie citlivosti ESP, módu manuálneho režimu radenia prevodovky či už spomínaných príplatkových adaptívnych tlmičov.

 

Reklama