Táto štúdia elegantného štvordverového kúpe je dielom dizajnéra Tomasa Zumalakarreguiho, ktorú navrhol nezávisle od spoločnosti Volvo.

Volvo patri k tým značkám, ktoré uvádzajú na trh elegantné vozidlá vyznačujúce sa originálnym a zároveň atraktívnym vzhľadom.

Takto navrhnutý model značky Volvo, t.j. koncept Krigare,  by na jednej strane zapadol do aktuálneho dizajnového  jazyka švédskej značky a zároveň by tento dizajn posunul podľa nás, v hodnotení atraktivity, svojim pridaným dravejšim štýlom, ešte o level vyššie. Aspoň pre športovejšie ladené modely tejto značky by to platilo určite.

Je to mix elegancie a dravosti

Štvordverové kupé s názvom Volvo Krigare pripomína svojou eleganciou a proporciami model Polestar 1. Je to mix elegancie a dravosti. Takto vizuálne disponované auto vyzerá podľa nás skvele.  Predná časť vozidla s dominantým predným grilom s nezvyklým originálnym tvarovaním a úzkymi  prednými svetlometmi a svetlami na denne svietenie dodávajú vozidlu výrazne agresívnejší vzhľad ako sme na vozidla tejto značky zvyknutí.

Volvo-Concept-14

Bočný profil je rovnako pútavý. Hlavne vďaka nízkej línie  strechy plynule spájajucej čelné sklo so zadným a veľkým kolesám so súpravou bŕzd Brembo.

Významným prvkami, ktoré dotvárajú jeho elegantný vzhľad s hladkými plochami je fakt, že auto nema „B“ stlpik (alebo aspoň tak vyzerá)  a kľučky dverí má schované (vyskakujúce) vo dverách. Asi najviac sa nám páči zadná časť konceptu s natiahnutým zadným oknom až na veko kufra a tenké zadné LED svetlometmi  so zložitými geometrickými vzormi.

Zdroj: Carscoops                                                                              Text: Lukáš Vajda