Koncept Rolls-Royce Britannia  ponúka zaujímavú pohľad na imaginárny luxusný pickup.

Automobilový dizajnér Travis Yang, presnejšie 19 ročný študent dizajnu, nehodlal čakať na oficiálny návrh, a tak vytvoril koncept Rolls-Royce Britannia (Ide o fikciu, ktorá nemá nič s reálnymi plánmi značky Rolls-Royce).

Jeho návrh zachováva ikonický štýl, ale pridáva veľkú ložnú plochu a svetlú výšku, ktorá umožní zdolať akúkoľvek prekážku. Na hornej časti mohutnej prednej maske chladiča (tak typickej pre vozidlá značky Rolls Royce) je umiestený slávny nápis Spirit of Ecstasy, ktorý mal premiéru v roku 1911 na objednávku zberateľa automobilov baróna Johna Edwarda Scotta-Montagu.

Najvýraznejšou črtou konceptu je ultra dlhá kapota, vďaka ktorej vyzerá ako jachta. Všimnite si, že tento koncept bol predstavený ako elektromobil, čo znamená, že celý tento priestor vpredu možno využiť na ďalšie odkladacie priestory, pravdepodobne s väčším    objemom ako samotná zadná ložná plocha.

Fotografie interiéru nie sú k dispozícii, zdá sa však, že v kabíne je miesto iba pre dve dospelé osoby. Nech už je to akokoľvek, skutočný Rolls-Royce Britannia by určite zaujal každého, kto hľadá luxusný pickup.

                Zdroj: Carscoops                                      Lukáš Vajda

Reklama