KIA rozšíri svoju modelovú paletu elektrických SUV vozidiel o ďalší SUV model, KIA EV5. Na trh (zatiaľ len v Číne) príde ako menší súrodenec nedávno predstaveného SUV modelu  KIA EV9.

Ak sa vám páči futuristický vzhľad nového SUV Kia EV9, tak vás rovnako osloví aj jeho nový menší  súrodenec, EV5. Toto menšie komapaktné elektrické SUV, predstavené vo forme konceptu, zdieľa svoj hranatý, futuristicky pôsobiaci dizajn  s EV9. Tieto SUV modely s novým dizajnovým štýlom poskytujú poskytujú pohľad na budúce dizajnové smerovanie kórejskej značky.

Interiér pokračuje taktiež v duchu exteriéru svojím futuristicky pôsobiacim poňatím. Je pravdepodobné, že takto koncipovaný interiér sa nedostane úplne v rovnakej podobe aj o do sériového modelu. Otázne je či sa dostane v takejto podobe aj do sériového modelu, pretože sa prezentuje doširoka otvárateľnými zadnými dvere, veľmi minimalistické usporiadanie palubnej dosky a divoko vyzerajúce predné a zadné sedadlá, ktoré sa otáčajú smerom von z kabíny. Batožinový priestor má lavicové sedadlo, ktoré sa vysúva z podlahy kufra (spolu s piknikovým stolíkom).

Kia-EV5 (5)KIA ešte nezverejnila rozmery tohto modelu. Jeho rázvor vyzerá kratší a má dva rady sedadiel v porovnaní s trojradovým usporiadaním EV9. Čo sa týka názvoslovia, názov EV5 tiež naznačuje, že bude zapadať pod EV6, čo by malo byť SUV strednej veľkosti.

Taktiež ďalšie tech. informácie ešte nie sú zverejnené, ale predpokladáme, že EV5 je posatvené na rovnakej platforme E-GMP ako ostatné nové el. modely značky Kia. To by malo umožniť rýchle nabíjanie vďaka svojej 800-voltovej elektrickej technológie a ponuku viacerých možnosti batérii a konfigurácie s jedným a dvoma motormi.

KIA EV5 sa ako sériový model začne predávať v Číne koncom tohto roka. Kia ešte neoznámila plány pre iné krajiny, vrátane Európy, ale očakávame, že EV5 sa dostane na náš trh taktiež niekedy v blízkej budúcnosti.

Zdroj: KIA

Lukáš Vajda

Reklama