Najnovšie špionážne fotografie inšpirovali autoportál Kolesa.ru k vytvoreniu dvoch zobrazení pripravovaného modelu Kia Sorento.

 

SUV Kia Sorento, ktoré bolo uvedené na trh v štvrtej generácii len nedávno, v roku 2020, nevyzerá zastaralo, ale v Kie sa rozhodli, že je čas na facelift. Podľa mienky ruských kolegov príde v rámci faceliftu Kia Sorento s novou tvárou s prepracovanými svetlometmi s LED dennými svetlami v tvare C a novou mriežkou chladiča. Nie sme si celkom istí tým druhým – vzor úplne nezodpovedá tomu, čo sme videli na prototype – ale toto je určite jedna z možných možností pre úpravu.

Aktuálne Sorento je na Slovesnku dostupné s výberom z troch pohonných jednotiek. Základný vznetový 2,2-litrový štvorvalec má výkon 193 koní (142 kW) a dva elektrifikované motory, oba používajú 1,6-litrový zážhový motor a generujú 230 k (169 kW) a 261 k (195 kW) v hybridnom a plug-in hybridnom variante.

Zadná časť  by mohla dostať horizontálnu LED lištu spájajúcu zadné svetlá a upravený zadný nárazník, aspoň tak tomu veria tí čo zobrazili na uvedenych fotografiách Kia Sorento po facelifte.

Pochybujeme, že paleta motorov sa faceliftom zmení, no mohlo by dôjsť k minimálnym úpravám špecifikácií.

               Zdroj: Kolesa.ru                                             Lukáš Vajda

Reklama