Kia predstaví na nitrianskom autosalóne širokú modelovú modelovú ponuku, vrátane svojej poslednej novinky, crossover XCeed 

  • Kompletná rodina Ceed so všetkými 4 karosárskymi verziami vrátane najnovšieho prírastku, crossoveru XCeed
  • Dve elektrické vozidlá Kia eSoul a Kia eNiro s dojazdom viac ako 452 km
  • SUV modely ako Sorento a Sportage, ktorý bude vystavený vo verzii Mild-Hybrid
  • V expozícii nebude chýbať najrýchlejšie vozidlo z dielne Kia, model Stinger

Spoločnosť Kia Motors na blížiacom sa autosalóne v Nitre, Autoshow 2019, bude mať svoju expozíciu rozdelenú na tri časti. Hlavná časť bude venovaná kompletnej rodine Ceed so všetkými karosárskymi verziami vrátane najnovšieho prírastku XCeed, ktorý kombinuje praktické vlastnosti SUV s ovládaním a rozmermi hatchbacku (viac na  https://www.autotest.sk/novy-crossover-kia-xceed/ ). Mestský crossover Kia XCeed sa vyrába v žilinskom výrobnom závode značky spolu s päťdverovým hatchbackom Ceed, kombi Ceed Sportswagon a päťdverovou verziou shooting brake ProCeed.

Vozidlá s alternatívnym pohonom budú v osobitnej elektrifikovanej časti #goelectric. V tejto časti budú vystavené plne elektrické vozidla eSoul a eNiro ako aj Niro Hybrid, ktoré je tiež dostupné vo verzii Plug-in Hybrid. Kia eSoul a eNiro prinášajú výkon s nulovými emisiami a dlhým dojazdom. Oba modely pomáhajú prelomiť bariéry v oblasti vlastníctva elektromobilov. eSoul je na Slovensku dostupný výlučne s elektrickým pohonom s dvoma typmi batérií – s kapacitou 39,2 kWh a 64 kWh. Batéria s vyššou kapacitou zabezpečuje vozidlu dojazd až 452 km, v meste dokonca až 600 km.

Kia eNiro má dojazdovú vzdialenosť až 455 kilometrov na jedno nabitie akumulátora s kapacitou 64 kWh. Akumulátor pre dlhý dojazd dokáže v meste zaistiť dojazd až 615 kilometrov. Model eNiro je taktiež k dispozícii s akumulátorom s kapacitou 39,2 kWh, ktorá zaisťuje dojazd 312 kilometrov na jedno nabitie.

A tretia časť bude venovaná ostatným modelom, medzi ktorými budú vystavené SUV modely, najrýchlejšie grandturismo značky, model Stinger a ďalšie. Na stánku Kia nebudú chýbať Rio, Stonic, Sportage Mild-Hybrid (1,6CRDi+48V), Sorento a Stinger. Predaj všetkých modelov Kia je s jedinečnou zárukou na 7 rokov alebo 150 000 kilometrov

Reklama