Motoršport fascinuje bežnú, ako aj odbornú verejnosť. Autosport Szilágyi, díler automobilov značky Fiat a Jeep z Lovinobani, preto v roku 2019 priniesol ako prvý Abarth 500 Cup na Slovensko.

Vo vynovenom showroome v Lovinobani sa okrem celého radu neprehliadnuteľných modelov značiek Fiat a Jeep vyníma športový model Abarth 595 Pista/Competizione. Pokiaľ máte záujem byť súčasťou ako pretekár tohto zaujímavého projektu Abarth 500 Cup, tak práve tento model môže byť váš za relatívne malé peniaze.

Vo svete sú tieto preteky známe, priťahujú tisíce fanúšikov, novinárov a pretekárov. Slovenský Abarth 500 CUP si odbil úspešný ročník. Štyri okruhové preteky sa uskutočnili na profesionálnych tratiach Slovakia Ring, Most, Pannonia Ring spolu s Carbonia Cup. Medzinárodný punc pretekov sa posilní do budúceho roka o rozšírenie účasti okrem Slovenska, Maďarska a Česka, aj o chorvátsky Grobenik. O všeobecnom záujme svedčí nielen prisľúbená účasť záujemcov z Talianska ale aj účasť dvoch žien v štartovnom poli.

„V úvodnom ročníku sme sa snažili o to aby sa jazdci postupne zoznámili s okruhmi a zvykli na svoje „hračky“. Budúci rok mame prisľúbenú zmenu výkonu min na 180k ako aj brzdový systém brembo zo silnenejšej verzie competizione“ dodáva Peter Szilagyi, člen rodinnej firmy, dílera automobilov značky Fiat a Jeep, Autosport Szilaghyi.

Technické údaje: Abarth 595 Pista/Competizione

Motor: T-jet, 1368cm, 4 valce, 4 ventily na valec

Výkon: 118kW(160k) pri 5500 ot./min.

Krútiaci moment: 230Nm pri 3000 ot./min

Turbo: IHI RHF 3 -P

Prevodovka: manuálna 5-st. (sekvenčná robotizovaná)

Filtre: štandardné

Kolesá: 17”disky z ľahkých zliatin 205/40/17

Viac informácii na https://www.abarth500cup.sk/

Reklama